• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-25614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان تاکید کرد:

لزوم مشارکت مردمی در حفظ بافت باارزش روستایی


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: دستگاه‌ها باید در حفظ بافت باارزش روستایی از مشارکت مردمی استفاده کنند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهرداد سلطانی ظهر امروز در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه تهیه و اجرای پروژه‌های بهسازی روستایی در استان زنجان که ما بین معاونت عمرانی استانداری و بنیاد مسکن استان زنجان منعقد شد، ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در روستاهای هدف گردشگری توسط بنیاد مسکن، اظهار کرد: امیدواریم اقدامات انجام شده در این روستاها منشا خیر و اشتغال و بهبود وضعیت معیشت روستاییان شود.

 

وی افزود: فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده نتیجه‌ای نخواهد داشت، مگر اینکه اهالی و ساکنان این روستاها با برنامه و مدیریت واحد برای نگهداری از بافت باارزش و فرهنگ غنی، فعالیت‌ها را ادامه دهند.

 

این مسئول با تاکید بر جلوگیری از انجام مداخلات در بافت باارزش روستایی به هنگام ساخت ‌و سازها، یادآور شد: علاوه بر مردم دستگاه‌هایی نظیر فرمانداری، بنیاد مسکن، میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید بر ساخت و سازها نظارت کنند؛ چراکه اگر ساخت و ساز غیرمجار انجام نشود، بافت با ارزش حفظ شده و افزایش گردشگری و رونق اقتصادی را به همراه دارد.

 

سلطانی، هدفمند کردن بودجه‌ریزی و هزینه‌کردها را ضروری دانست و گفت: برای آبادانی و توسعه ارقام قابل توجهی هزینه می‌شود که با هدفمند کردن این هزینه‌ها بافت باارزش روستایی حفظ و پایایی طرح‌ها تضمین می‌شود، به همین دلیل باید مطالعات اولیه و امکان‌سنجی پیش از آغاز برنامه‌ها انجام شود.

 

در ادامه، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان نیز اظهار کرد: این اداره‌کل در تلاش است تا توان فنی خود را در عرصه فعالیت‌های عمرانی به کار گیرد تا نماینده شایسته‌تری برای اجرای پروژه‌ها در سطح روستاها و شهرهای استان باشد.

 

سجاد صنعتی‌منفرد با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه برای بهسازی بافت‌های روستایی، ادامه داد: در راستای این تفاهم‌نامه نظارت بر فعالیت دهیاری‌ها افزایش می‌یابد تا از طریق هم‌افزایی بین دستگاه‌های مربوطه بتوان نهایت بهره را از اعتبارات ملی و استانی برد.


انتهای پیام