• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4484-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

کلنگ‌زنی اولین طرح اشتغال‌زایی روستایی در ابهر


امروز اولین طرح اشتغالزایی روستایی در شهرستان ابهر  کلنگ‌زنی شد .

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اولین طرح اشتغال‌زایی روستایی در شهرستان ابهر و در روستای پیرسقا با حضور کیومرث سلگی مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور و مهرداد سلطانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان، کلنگ‌زنی شد .


غالب کاربری‌های پیش‌بینی شده برای مجموعه شامل کارگاه‌های فرآوری محصولات کشاورزی از جمله سیب و انگور (سرکه سیب، کشمش و شیره انگور)، بسته‌بندی حبوبات و تهییه چیپس میوه است. کارگاه‌های کوچک رده یک در مساحت ۳۰۰ مترمربع در این طرح استقرار خواهند یافت .


طرح اشتغالزایی، طرحی است که با توجه به ضرورت آمایشی به موضوع توسعه و عمران روستایی و ایجاد زمینه لازم برای استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این مناطق در راستای اهداف کلان توسعه ملی و نیز ایجاد و تقویت پیوندهای متقابل میان نقاط شهری و روستایی و همچنین گسترش هماهنگی‌های بین بخشی و توزیع متناسب امکانات در روستاها تهییه می‌شود .


شناسایی کاستی‌های زیر ساختی و ظرفیت‌های اقتصادی و معیشت در روستاهای مورد مطالعه و ارائه راهکارها و تعریف پروژه اقتصادی خرد روستایی مطابق با ظرفیت و پتانسیل‌های موجود در روستاها به منظور توانمند کردن جمعیت فعال از نظر اقتصادی و اقتصادی کردن فعالیت‌ها در روستاها مورد مطالعه، از اهداف این طرح است .

 

لازم به ذکر است که روستای پیرسقا در استان زنجان، شهرستان ابهر، بخش صائین‌قلعه و دهستان صائین‌قلعه واقع شده و این روستا در پهنه‌ای جلگه‌ای - کوهستانی واقع شده و دسترسی به این روستا از محور ترانزیت ابهر-زنجان میسر بوده و فاصله آن با شهرستان ابهر ۲۸ کیلومتر است.


امروز همچنین طرح توسعه بافت با ارزش روستای درسجین در راستای افزایش گردشگری و رونق اقتصادی، کلنگ‌زنی شد.


انتهای پیام