• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-28414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مسئول کلینیک‌های ویژه دانشگاه‌علوم پزشکی زنجان:

10 کلینیک‌ویژه در استان زنجان فعال است


مسئول کلینیک‌های ویژه دانشگاه‌ علوم‌پزشکی زنجان با اشاره به فعالیت 10 کلینیک ویژه در زنجان اظهار کرد: چهار کلینیک‌ویژه دیگر در دست ساخت است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مصطفی محمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مجوز احداث چهار کلینیک‌ویژه هم صادر شده است، افزود: از این مجموع دو کلینیک آماده افتتاح شده و دو کلینیک دیگر نیز با 15 درصد عملیات اجرایی آماده بهره‌برداری می‌شود .


وی با اشاره به اینکه تجهیز کلینیک‌ها موضوعی است که پس از احداث باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: خیریه‌ها می‌توانند در این زمینه ما را یاری کنند، چنانچه این بخش در سال‌های اخیر نیز خوب عمل کرده و همواره یار و همراه ما بودند .


محمدی با اشاره به اینکه شهرداری در فضاسازی شهری همراهی خوبی با دانشگاه علوم پزشکی داشته است، اظهارکرد: نگاه مسئولان در پیشبرد برنامه‌ها بسیار موثر است .


مسئول کلینیک‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه کلینیک ویژه شفیعیه آماده افتتاح است، تصریح‌کرد: سه ماه پیش همزمان با رفع نواقص پروژه توسط پیمانکار فعالیت کلینیک و ارائه خدمات به بیماران آغاز شده است .


به گفته محمدی بیشتر کلینیک‌ها و مطب‌ها در زنجان به دلیل استیجاری بودن فضا، استاندارد لازم را ندارند .


وی با اشاره به اینکه بیشتر کلینیک‌های بخش خصوصی در ساختمان‌های اداری و یا مسکونی مستاجر بودند، گفت: با هماهنگی‌هایی که صورت می‌گرفت تغییرات جزئی در کلینک احداث شده داده می‌شد ولی با این حال باز این فضاها برای کاربری پزشکی مناسب نبود .


مسئول کلینیک‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان اظهار کرد: در کلینیک‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی تا حدودی قوانین مناسب‌سازی رعایت شده است. همچنین بالای 60 درصد این الزامات رعایت شده و شاهد وجود رمپ و آسانسور در ساختمان‌های احداثی توسط دانشگاه علوم‌پزشکی هستیم .


محمدی افزود: در چیدمان فضا نیز سعی شده موارد با توجه به مخاطبان مطب‌های بخش خصوصی اتفاق بیفتد یعنی مطب‌هایی که تردد بیمار به سختی اتفاق می‌افتد در طبقات پایینی قرار گیرد .


وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم‌پزشکی در مورد مطب‌های بخش خصوصی به لحاظ قانونی نمی‌تواند چندان دخالتی داشته باشد، افزود: فضای مناسب هم وجود ندارد، که این افراد بتوانند از آن برای دایر کردن مطب خود بهره‌مند شوند .


مسئول کلینیک‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان در مورد نحوه دفع زباله مطب‌ها و همینطور کلینیک‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی تصریح کرد: با شرکتی در این زمینه قرارداد بسته شده تا دفع زباله به روش بهداشتی و بر اساس استانداردهای لازم اتفاق افتد .


انتهای پیام