• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3786-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

با برگزاری مرحله یک‌هشتم نهایی مناظره دانشجویی؛

چهره تیم‌های راه‌یافته به یک‌چهارم نهایی مشخص شد


با برگزاری مرحله یک‌هشتم نهایی هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در زنجان، چهره هشت تیم راه‌یافته به مرحله یک‌چهارم نهایی مشخص شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مرحله یک‌هشتم نهایی هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در زنجان برگزار شد تا چهره هشت تیم راه‌یافته به مرحله یک‌چهارم نهایی این دوره از مسابقات که دیروز با حضور 16 تیم و با گزاره‌های مختلف در قالب دو گروه مخالف و موافق به میزبان سالن اجتماعات شهید نوری مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، مشخص شد.

 

در اولین مسابقه این مرحله، تیم متفکران برتر از دانشگاه زنجان و حامیان اندیشه از پردیس فرهنگیان الزهرا با گزاره «ضعف گردشگری ایران ناشی از محدودیت‌های دینی است» با هم مصاف کردند که تیم حامیان اندیشه با بالاترین امتیاز راهی مرحله بعدی شد. دومین مسابقه را تیم‌های بیداری اندیشه از پردیس شهید بهشتی و Penma  از دانشگاه پیام‌نور زنجان با گزاره «شرایط بد اقتصادی تاثیر مستقیمی بر افزایش جرم و جنایت دارد» برگزار کردند که تیم بیداری اندیشه برنده این مسابقه شد.

 

تیم بینش از پردیس شهید بهشتی با گزاره «جهانی شدن منجر به تضعیف هویت‌های قومی می‌شود» به مصاف تیم افرا از پردیس فرهنگیان الزهرا رفت و با امتیازات لازم به مرحله بعدی راه یافت. چهارمین مسابقه با گزاره «ضعف باورهای دینی بزرگ‌ترین علت کودک‌آزاری است» بین تیم‌های راد از دانشگاه پیام‌نور زنجان و علوم‌اجتماعی از پردیس فرهنگیان الزهرا برگزار و تیم علوم‌اجتماعی توانست بیشترین امتیازات را از داوران کسب کرده و به‌عنوان چهارمین تیم راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شود.

 

تیم‌های شهید بهشتی از دانشگاه زنجان و اشراق از دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با گزاره «شعار مرگ بر ... (کشورهای مشروع)، جایگاه دیپلماسی ایران را در نظام بین‌الملل تضعیف می‌کند» رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که حاصل تلاش این دو تیم منجر به صعود تیم شهید بهشتی شد. «مصرف‌گرایی دلیل اصلی آسیب‌های زیست‌محیطی است» گزاره تیم‌های ایرانمهر از دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان و فارماشیمی از دانشگاه آزاد اسلامی زنجان که تیم فارماشیمی بیشترین امتیاز این مسابقه را کسب و به دیدار یک‌چهارم نهایی راه یافت.

 

تیم‌های آرتا از پردیس شهید بهشتی و آرمان از دانشگاه پیام‌نور زنجان نیز آخرین دیدار این مرحله را با گزاره «انتشار غیرضروری تصاویر کودکان در فضای مجازی حتی توسط والدین، نقض حقوق کودکان است» برگزار کردند که تیم آرتا جواز حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی را به دست آورد. تکلیف آخرین تیم راه‌یافته به مرحله یک‌چهارم نهایی این مسابقات نیز با دیدار تیم‌های خط 3 از دانشگاه زنجان و ایرانمهر از دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان مشخص خواهد شد.


انتهای پیام