• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-7984-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

دولتمردان از تاثیر تصمیمات خود آگاه‌اند


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: دولتمردان با توجه به فعالیت‌هایی که دارند از تاثیر تصمیمات خود آگاه هستند.


غلامحسین جمیلی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: دولتمردان بهتر از فعالان اقتصادی به سبب تجربه در عرصه‌های مختلف، از تاثیر تصمیم‌های دولت مطلع هستند، اما گاه مشاهده می‌شود که برخی اتفاقات همچون بی‌اعتنایی، به تاثیر سوء این تصمیم ها دامن می‌زند.


این مسئول ادامه داد: در آینده نزدیک، تاثیر نابسامانی ارزی هفته‌های اخیر، تاثیر جبران‌ناپذیری را بر بخش تولید بر جای بگذارد و تولیدکننده و حتی مصرف‌کننده را با مشکل مواجه کند.


وی افزود: در استان زنجان سطح همکاری و هماهنگی بدنه اقتصادی زنجان پیشروتر از سایر استان‌ها بوده و   گاه سختگیری‌های بی‌ارزشی که رخ می‌دهد و دلخوری‌ها و ناراحتی‌هایی را در میان فعالان بخش خصوصی و غیر دولتی ایجاد می‌کند.


جمیلی با اشاره به تصمیات و تاثیر آن‌ها در بازه زمانی کوتاه‌مدت و بلندمدت خاطرنشان کرد: در دنیای حرفه‌ای هر تصمیمی یک بازه زمانی برای انطباق بیرونی خود نیاز دارد و مسئولان باید برای همسو شدن فعالان اقتصادی برای اجرای تصمیم‌های خود، بازه زمانی مشخص کنند.


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با اشاره به ماده 35 قانون رفع موانع تولید، یادآور شد:براساس ماده 35 قانون رفع موانع تولید، دولت را مکلف و ملزم به عرضه خاک از طریق بورس به تمام معادن کرده است و این قانون مشمول انگوران هم می‌شود به همین دلیل از دولت تقاضا داریم که در این شرایط بحرانی این موضوع را متوقف کند، بخشی از صنعت استان زنجان از اجرای این قانون متاثر خواهند شد و اجرای آن به هیچ وجه به نفع واحدهای تولیدی استان نیست.


انتهای پیام