• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-28714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:

معادن مخرب اراضی ملی طبیعی استان طرح معدن سبز را اجرا می‌کنند


مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: معادن مخرب اراضی ملی طبیعی استان زنجان طرح معدن سبز را اجرا می‌کنند.


خلیل آقاجانلو در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان،  با بیان اینکه باید به جای کمیت به کیفیت قائل شده و در راستای فرهنگ‌سازی منابع‌طبیعی از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم، اظهارکرد: با توجه به اینکه در قبال تخریب‌های انجام گرفته از سوی معادن مقرر شده، معادن مخرب طرح معدن سبز را با جنگل‌کاری جبران کنند که در این بین نقش سفیران انفال بسیار مهم است .


وی با اشاره به اینکه با همت روحانیون کارهای بزرگی انجام شده که بسیار ارزشمند است، افزود: حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی نیازمند مشارکت همگانی است .


آقاجانلو اظهار کرد: منابع‌طبیعی نعمت‌های ارزشمند خدادادی هستند که اگر قدر آن‌ها را به خوبی ندانسته و در حفظ و نگهداری از آن‌ها دقت نکنیم، کفران نعمت کرده‌ایم .


وی با تاکید بر اینکه بدون مشارکت مردم و دستگاه‌ها امکان نگهداری از منابع‌طبیعی وجود نداشته و این امر امکان‌پذیر نخواهد بود، افزود: منابع‌طبیعی به ویژه جنگل‌ها، فضاهای سبز و منابع آب نه فقط نیاز نسل امروز است، بلکه لازمه حیات عصرها و نسل‌های فردا است .


آقاجانلو تصریح کرد: بهره‌برداران و مجریان طرح‌های مرتع‌داری نقش موثری در حفظ، احیا و بهره‌برداری صحیح از منابع‌طبیعی دارند که باید به نقش خود عمل کنند.


انتهای پیام