• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-10191-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان طارم خبر داد:

برگزاری دوره خشک کردن میوه و سبزی در فنی‌ و حرفه‌ای طارم


رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان طارم از برگزاری دوره خشک کردن میوه و سبزی در فنی‌ و حرفه‌ای این شهرستان خبر داد .


علی اصانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه با توجه به ظرفیت و پتانسیل مرکز فنی حرفه‌ای شهید مطهری شهرستان طارم دستگاه خشک‌کن میوه و سبزیجات در این مرکز شبیه‌سازی و ساخته شده است، اظهار کرد: مشتقات این دستگاه نیز مانند دستگاه بسته‌بندی و تاریخ زن نیز خریداری شده است .


وی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به اینکه شهرستان طارم یکی از قطب‌های کشاورزی استان زنجان به شمار می‌رود، اظهار کرد: از اهداف عمده راه‌اندازی این دستگاه و برگزاری دوره‌های مربوط به آن در شهرستان جلوگیری از خام‌فروشی مواد کشاورزی است .


این مسئول از برگزاری دوره خشک کردن میوه و سبری در مرکز شهید مطهری این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته سرویس ایاب و ذهاب رایگان در اختیار روستائیانی که قصد حضور در دوره‌ها را دارند قرار می‌گیرد .


اصانلو با بیان اینکه جلوگیری از خام‌فروشی یکی از سیاست‌های کلی دولت است، تصریح کرد: با فراگیری و اجرای این حرفه ارزش افزوده محصولات کشاورزی بالا می‌رود و قیمت محصول به نفع کشاورزان می‌شود .


وی با اشاره به کم بودن عمر برخی از محصولات کشاورزی، تصریح کرد: آشنایی کشاورزان به ویژه بانوان با این دوره‌ها سبب کاسته شدن از حجم دورریز محصولات کشاورزی می‌شود.


انتهای پیام