• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1691-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

پیشرفت فیزیکی 25 درصدی کتابخانه شهر آب‌بر


رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان طارم از پیشرفت فیزیکی 25 درصدی کتابخانه شهر آب‌بر خبر داد .


یاسر روحانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه در حال حاضر یک کتابخانه در شهر آب‌بر در دست احداث است، تصریح کرد: بعد از انقلاب در شهر آب‌بر هیچ کتابخانه‌ای ساخته نشده بود .


وی تصریح کرد: در حال حاضر کتابخانه شهر آب‌بر در یک مجتمع فرهنگی که متعلق به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است، فعالیت می‌کند .


این مسئول با اشاره به اینکه بعد از 10 سال پیگیری در شهریور سال 96 استارت احداث کتابخانه شهر آب‌بر زده شد، عنوان کرد: این پروژه در حال حاضر 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .


روحانی با اشاره به اینکه این کتابخانه دارای 891 متر زیر بنا است، تصریح کرد: این کتابخانه دارای بخش‌های مختلف مانند مخزن، مرجع اطلاع‌رسانی، سالن مطالعه مجزا و بخش کودک است .


وی با اشاره به اینکه شهر آب‌بر به لحاظ جمعیتی و فرهنگی می‌تواند دارای دو کتابخانه باشد، عنوان کرد: از آنجایی که شهر آب‌بر به صورت طولی رشد کرده است، سعی داریم در صورت بهره‌برداری از کتابخانه جدید کتابخانه فعلی نیز خفظ شود و کتابخانه جدید به عنوان کتابخانه مرکزی در اختیار علاقه‌مندان به کتاب قرار گیرد .


رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان طارم با اشاره به اینکه اعتبار پروژه در سال 96 حدود 760 میلیون تومان بود، یادآور شد: از این بودجه 500 میلیون تومان تخصیص یافته و 260 میلیون تومان که به صورت ذخیره طی سال‌های گذشته بود، امسال هزینه شده است.


انتهای پیام