• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-4891-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس شورای هیئات مذهبی خرم‌دره تاکید کرد:

شب قدر؛ شبی برای استغفار و بخشیده شدن


رئیس شورای هیئات مذهبی خرم‌دره گفت: شب قدر؛ شبی برای استغفار و بخشیده شدن است .


حمدالله مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ماه رمضان در درگاه الهی بهترین ماه است و روزهایش بهترین روزها و شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعاتش بهترین ساعات است.


وی با تاکید بر اینکه ماه رمضان ماه رحمت الهی برهمه بندگان است، تصریح کرد: در این ماه خداوند درهای دوزخ را می‌بندد و درهای رحمت خویش را به سوی بندگان می‌گشاید .


این مسئول با تاکید بر اینکه لحظه به لحظه ماه رمضان دارای ارزش و فضیلت فراوانی است، تصریح کرد: در میان شب‌های این ماه عزیز شب قدر از اهمیت بالایی برخوردار است .


مرادی گفت: شب قدر همان شبى است كه در تمام سال شبى به خوبى و فضيلت آن نمى‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدير امور سال مشخص مى‌شود.


وی با اشاره به فرا رسیدن سومین روز از شب‌های قدر، تاکید کرد: این شب، از دو شب قبل برتر است و از احادیث متعدد اینگونه احتمال داده می‌شود که شب قدر همین شب است.


این مسئول با اشاره به اینکه در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، غیر از اعمال مشترک شب‌های قدر، اعمال دیگری نیز وارد شده است، اظهار کرد: از مهم‌ترین این اعمال می‌توان به خواندن سوره عنکبوت و روم، خواندن هزار مرتبه سوره قدر و خواندن سوره دخان اشاره کرد.


مسئول هیئات مذهبی شهرستان خرم‌دره تصریح کرد: با توجه به اهمیت شب بیست و سوم، غسل، احیا و زیارت امام حسین (ع) در این شب فضیلت بسیار دارد و نیز خواندن آن « ۱۰۰ رکعت نماز» که مشترک میان همه شب‌های قدر است .


انتهای پیام