• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-5591-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیر آموزش و پرورش ابهر خبر داد:

پوشش بیش از 5000 دانش‌آموز ابهری در طرح غربالگری ساختار قامتی


مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر از پوشش بیش از 5000 دانش‌آموز ابهری در طرح غربالگری ساختار قامتی خبر داد.

 

موسی رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه حفظ و ارتقای سطح سلامت دانش آموزان با رویکرد افزایش توانمندی و خود مراقبتی از اهداف سند تحول است، عنوان کرد: طرح‌های ورزشی نیز با هدف توسعه سلامت در بین دانش‌آموزان اجرایی می‌شود.

 

وی با اشاره به اجرای طرح المپیاد درون مدرسه‌ای برای چهارمین سال متوالی در مدارس ابهر، عنوان کرد: در سال تحصیلی 97-96 بیش از 9000 دانش‌آموز زیر پوشش اجرای این طرح قرار گرفتند.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر، از اجرای طرح غربالگری ساختار قامتی در شهرستان ابهر خبر داد و افزود: با برنامه‌ریزی منسجم و در قالب طرحی در طول دو ماه گذشته 5336 دانش‌آموز شهرستان ابهر تحت پوشش طرح غربالگری ساختار قامتی قرار گرفتند.

 

رضایی با بیان اینکه کانون حرکات اصلاحی والفجر ابهر کار شناسایی، اطلاع‌رسانی، آموزش و اجرای برنامه‌های اصلاحی ساختار قامتی دانش آموزان را در شهرستان ابهر بر عهده دارد، اظهار کرد: طرح آموزش خانواده با رویکرد آموزش علوم حرکات اصلاحی در 18 آموزشگاه شهرستان در سال تحصیلی 97-96 اجرا می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری همه دانش‌آموزان دوره‌های ابتدایی، متوسطه اول و دوم از اجرای طرح غربالگری بهره‌مند شدند، اظهار کرد: امسال دانش‌آموزان در کلیه دوره‌ها به صورت داوطلبانه در این طرح شرکت کردند.

 

رضایی، گام اول را در این طرح پیشگیری از بروز مشکلات قامتی و حرکتی عنوان کرد و افزود: در گام دوم برای اصلاح مشکلات، دانش‌آموزان پس از شناسایی و تشخیص مشکل، به کانون حرکات اصلاحی ارجاع خواهند شد.

 

وی تاکید کرد: بسیاری از مشکلات پس از آموزش و حرکات اصلاحی در این کانون ‌حل می‌شود و اگر چنانچه مشکل به طور کامل حل نشود، دانش‌آموز به کلینیک‌های تخصصی معرفی خواهد شد.


انتهای پیام