• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5184-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل گمرک استان زنجان اعلام کرد:

کسب رتبه هشتم واردات برای گمرک زنجان


مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: گمرک استان زنجان سال گذشته رتبه هشتم کشوری را به لحاظ وزنی و حجم در بخش واردات کسب کرده است.

 

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: شاکله اصلی بخش اقتصاد در استان زنجان مربوط به حوزه تجارت و تولید می‌شود و تولید پایدار باید صادرات محور باشد و افزایش صادرات هم نیازمند اطلاع‌رسانی به مردم و آگاهی بخشیدن به آن‌ها است.

 

این مسئول ادامه داد: در کشور بیش از 100 گمرک فعال وجود دارد که در این بین گمرک استان زنجان به لحاظ وزنی و حجم واردات توانسته رتبه هشت کشوری را دریافت کند که این مهم اتفاق خوبی برای گمرک استان زنجان است و می‌توان اظهار کرد که صد درصد واردات استان در سال گذشته مواد اولیه خط تولید و ماشین‌آلات بوده است.

 

وی در رابطه با تسهیلات اعطا شده به واحدهای تولیدی، افزود: سال گذشته در بحث واردات به واحدهای تولیدی مانند اعطای ضمانت‌نامه‌های بانکی ارائه شده که و این در حالی است که در کشور فقط بانک‌ها امکان ارائه ضمانت‌نامه بانکی دارد و در بخش واردات مواد اولیه واحدهایی که مشکل نقدینگی دارد، به قید وثیقه ترخیص می‌شود.

 

احمدی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که مقرر شده که نرخ تخلیه و بارگیری از انبارهای عمومی کاهش یافته و نیز هزینه ورور کامیون‌ها نیز همراه با کاهش بوده که سبب استقبال از واحدهای تولیدی برای ترخیص سریع‌تر و با هزینه کمتر شده است.

 

وی تصریح کرد: سال گذشته روند فعالیت‌های گمرک رو به رشد بوده و امیدواریم که این روند مثبت همچنان ادامه داشته باشد؛ چرا که تاثیر مثبت تجارت را می‌توان علاوه‌ بر منطقه در کل کشور نیز مشاهده کرد و نیز امیدواریم در پایان امسال که با همکاری دیگر ارگان‌های دخیل در امر تجارت استان، شاهد صادرات ۴۵۰ میلیون دلاری از گمرک استان باشیم .

 

مدیرکل گمرک استان زنجان عمده تجارت استان زنجان را با کشورهای همسایه دانست و یادآورز شد: علاوه‌بر کشورهای همسایه بخشی از تجارت استان با برخی کشورهای اروپایی است و این تجارت با توجه به شرایط موجود ادامه‌دار است.


انتهای پیام