• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-20414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استقرار 361 معدن در استان زنجان


رئیس اداره حفاظت اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به استقرار 361 معدن (فعال و غیرفعال) در سطح استان گفت: فعالیت‌های معدنی توسط منابع‌طبیعی استان زنجان رصد می‌شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی آرمیون در جمع خبرنگاران، نسبت اراضی تحت پوشش فعالیت معدنی به کل مساحت منابع‌طبیعی را 1869 به 22164 کیلومترمربع عنوان کرد و افزود: اقدامات صورت گرفته با ماده 17 قانون اصلاح قانون معادن 12 درصد از کل حقوق دولتی موضوع ماده 14 این قانون و تبصره‌های ذیل آن بر اساس توافقات صورت گرفته با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همزمان با تعیین و ابلاغ حقوق دولتی به معدن داران سهم منابع طبیعی نیز تعیین و ابلاغ می‌شود.


وی در بخش دیگری با اشاره به اجرای طرح کمربند حفاظتی، تصریح‌ کرد: این اداره‌کل دارای زمین‌های ملی با ارزشی است که برخی از سود جویان از سمت شهرها به منظور تصرف وارد این زمین‌ها می‌شوند که ارجاع دادن این مسئله به مراکز قضایی پروسه زمانی طولانی را می‌طلبد تا از تصرف زمین‌های ملی جلوگیری شود .


این مسئول یادآور شد: نصب کمربند حفاظتی بنچ مارک موجب جلوگیری از تصرف زمین‌های ملی شده و با این اقدام محدوده این زمین‌ها برای مردم نیز مشخص و از تصرف غیرقانونی جلوگیری می‌شود .


رئیس اداره حفاظت از امور اراضی اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: کمربند حفاظتی بنچ مارک‌ بستگی به صافی و شکستگی زمین‌ها در فاصله حدود 80 تا 90 متری مرز اراضی ملی با مستثنیات مردم نصب می‌شود .


به گزارش ایسنا، عملیات کمربند حفاظتی بنچ مارک پیرامون زمین‌های ملی ارزشمند شهرستان‌های زنجان، خدابنده، ایجرود، سلطانیه و ابهر اجرا شده است .


کمربند حفاظتی حائلی است بین عرصه‌های ملی شده و مستثینات مردم به اشکال مختلف از جمله حفر کانال ایجاد خاک ریز تثبیت شده، حصار سیمی و فنس کشی، تابلوهای حفاظتی، احداثی بنچ مارک و کاشت درخت که مانعی را در برابر نیت‌های سوء افراد فرصت‌طلب، سودجو و بی‌اطلاع پدید می‌آورد .


بنچ مارک یک شاخص بتونی است که اسکلت فلزی آن درون چاله‌های تعبیه شده در عرصه قرار گرفته، بتون ریزی انجام و این سازه بتونی در فاصله‌های مختلف بسته به شرایط منطقه احداث می‌شود.


انتهای پیام