• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-7091-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

آماده‌سازی 6 خانه بوم‌گردی برای اقامت مسافران تابستانه در ماه‌نشان


فرماندار شهرستان ماه‌نشان گفت: 6 خانه بوم‌گردی در سطح شهرستان برای اقامت مسافران تابستانه به منطقه ماه‌نشان آماده‌سازی شده است .


مجتبی نوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که خانه‌های بوم‌گردی مذکور در روستاهای قوزلو، علم‌کندی، خندق‌لو و قلعه ارزه‌خوران مستقر است، اظهار کرد: علاوه بر خانه‌های مذکور، مراکز اقامتی آموزش و پرورش نیز آماده پذیرش مسافران است. این در حالی است که متقاضیان برای احداث خانه‌های بوم‌گردی می‌توانند 20 میلیون تومان تسهیلات با سود 5 درصد و 4 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض دریافت کنند .


این مسئول با بیان این‌که متقاضیان تعمیر و تجهیز خانه‌های بوم‌گردی نیز می‌توانند 12 میلیون تومان تسهیلات 5 درصد دریافت کنند، ادامه داد: مقرر است که طی تابستان امسال و زمان برداشت گندم، برای اولین بار جشن «هاللای» در سطح شهرستان برگزار شود و گندم‌کاران با آیین‌های سنتی، سپاسگذار برداشت محصول خود باشند. این جشن می‌تواند فرصت مناسبی برای گردشگران باشد تا از مناطق طبیعی شهرستان بازدید کنند .


وی همچنین با اشاره به این‌که همه اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان ماهنشان و مدیریت حوادث از آمادگی لازم برای حضور مسافران در مناطق طبیعی، تاریخی و مذهبی ماهنشان برخوردارند، افزود: خوشبختانه فضای زیارتگاه‌های ماهنشان از جمله امام‌زاده علم‌ دار در روستای پری، همچنین مناطق طبیعی ماهنشان از جمله ییلاقات علم‌کندی و قارقالان، ییلاقات ساری چمن، قلعه بهستان، یاستی قلعه، قلعه ارزه‌خوران، دریاچه خندق‌لو، طبیعت بکر خورجهان و ... برای حضور مسافران و گردشگران آماده‌سازی شده است .


نوری خاطرنشان کرد: پاک‌سازی فضای شهر، گل‌کاری و لکه‌گیری معابر از جمله اقداماتی است که در راستای زیباسازی فضای شهرستان صورت گرفته است و با توجه به نظارت‌های مستمری که در طول تعطیلات روی اماکن تاریخی، زیارتی و رستوران‌ها صورت می‌گیرد، گردشگران و مسافران می‌توانند با فراغ بال تعطیلات خود را در این منطقه سپری کنند.


انتهای پیام