• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2186-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:

احیای مشاغل بومی در استان، اقدامی ارزشمند است


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: احیای مشاغل بومی در استان، یکی از اقدامات مهم و قابل تقدیر محسوب می‌شود که خوشبختانه در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا انصاری در نشست خبری اظهار کرد: موضوع بیکاری یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور محسوب می‌شود که استان زنجان نیز با آن دست به گریبان است.

 

وی افزود: سازمان فنی‌ و حرفه‌ای متولی اشتغال نیست اما این سازمان با استفاده از ظرفیت‌های موجود می‌تواند جوانان جویای کار را با ارائه آموزش‌های مهارتی، روانه بازار کار کند.

 

انصاری تصریح کرد: در کشور برای کاهش آسیب‌های اجتماعی هزینه‌های زیادی می‌شود اما هزینه پیشگیری از بروز این آسیب‌ها کم است که در این راستا اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان نیز اقداماتی را با عقد تفاهم‌نامه با ارگان‌های مختلف انجام می‌دهد.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در ادامه یادآور شد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی تاثیر بسیار خوبی در عرصه اشتغال‌زایی دارد، به ‌طوری ‌که این اداره‌کل دوره‌های آموزشی مختلفی را با دستگاه‌هایی از جمله نیروهای مسلح، امور زندان‌ها و ... برگزار می‌کند تا سربازان نظام وظیفه پس از پایان خدمت با یک مهارت وارد بازار کار شوند. همچنین این دوره‌ها برای زندانیان و خانواده‌های آنان نیز برگزار می‌شود که خوشبختانه از آثار خوبی نیز برخوردار بوده است.

 

انصاری افزود: با بررسی‌های صورت گرفته درباره برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی این اداره‌کل، مشخص شده برخی از این آموزش‌ها منطبق با بازار کار نیست، در نتیجه برای بهبود این وضعیت به شناسایی موقعیت استان پرداختیم تا بر اساس آن ‌برنامه‌های آتی را برنامه‌ریزی کنیم.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: مشاغل خدماتی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که متاسفانه از آن غافل هستیم، که در این راستا برنامه‌های مختلفی با مشارکت دستگاه‌های استان در این عرصه با اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برگزار می‌شود.

 

انصاری تصریح کرد: در دنیا بالغ بر 18 هزار شغل شناسایی شده است که متاسفانه این آمار به مراتب در ایران پایین‌تر است، زیرا شناخته شده نیست که در این عرصه در استان زنجان نسبت به احیای مشاغل بومی اقداماتی صورت گرفته است که قابل تقدیر است.


انتهای پیام