• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-14514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد:

کسب سه مدال کشوری در المپیاد علمی توسط دانش‌آموزان زنجانی


مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: سه مدال کشوری توسط دانش‌آموزان زنجان در المپیادهای علمی کسب شد.


مریم رشتچی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: سه مدال کشوری توسط دانش‌آموزان زنجان در المپیادهای علمی کسب شد و یک مدال طلا توسط رادمهر ملکی (دبیرستان شهید بهشتی ناحیه 2 زنجان) و کسب دو مدال نقره توسط   سارا رضایی (دبیرستان نمونه شهدا ناحیه یک زنجان) و محمدرضا داوودی (از دبیرستان شهید بهشتی ناحیه 2 زنجان) در مرحله کشوری المپیاد علمی ادبی، کسب شد.


این مسئول با اشاره به اهمیت المپیادهای علمی در افزایش سطح کیفیت آموزش در مدارس، ادامه داد: در چند سال اخیر شاهد درخشش دانش‌آموزان زنجانی در این رقابت‌ها و کسب مدال‌های نقره و برنز بوده‌ایم و امسال نیز رادمهر ملکی توانست مدال طلای المپیاد را برای استان زنجان به دست آورد.


وی افزود: سهمیه کنکور توسط مدال‌آوران المپیادی کسب می‌شود که این افتخارات باعث ایجاد انگیزه بیشتر در جهت تلاش سایر دانش‌آموزان برای آموزش در ابعاد پایه‌ای و پژوهشی علوم می‌شود.


رشتچی از درخشش معلمان توانمند و خلاق زنجانی در جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری خبر داد و گفت: دو تیم شرکت‌کننده از معلمان نواحی یک و 2 استان زنجان در دومین جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری خوش درخشیدند و هر تیم پس از رقابت با 96 تیم حاضر از استان‌های سراسر کشور موفق به کسب رتبه‌های دوم و سوم کشوری شدند.


مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: زمینه‌سازی برای تولید ایده‌ها و روش‌های نو و به کارگیری آن‌ها در برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و تربیتی مدارس الزام‌آور است و در همین راستا جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری در چهار محور نوآورانه و در سه مرحله منطقه‌ای، استانی و کشوری با شرکت 3151 تیم از سراسر کشور در سال تحصیلی 97 – 1396 برگزار شد.


انتهای پیام