• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-14614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان:

90 ناظر بهداشتی و شرعی، ذبح نذورات هیئات مذهبی را نظارت می‌کنند


مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: 90 ناظر بهداشتی و شرعی، ذبح نذورات دسته‌های حسینیه اعظم و زینبیه اعظم را نظارت می‌کنند.


محمدباقر حاج‌کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: برای حفظ شئونات شرعی و بهداشتی در خصوص نذورات شهروندان طی روزهای هشتم و یازدهم محرم، طبق سنوات گذشته جلساتی با هیئات امنای حسینیه اعظم و زینبیه اعظم، شهرداری و مرکز بهداشت تشکیل شده و مقرر است که امسال نیز نذورات مردمی با رعایت چارچوب‌های شرعی و بهداشتی ذبح شوند.


این مسئول ادامه داد: مقرر است که شهرداری میادینی برای خرید دام در سطح شهر راه‌اندازی کند و بازرسان شرعی و بهداشتی اداره‌کل دامپزشکی نیز در این میادین مستقر باشند تا شهروندان، نذورات خود را با فراغ خاطر خریداری کرده و ذبح را با رعایت کامل موازین بهداشتی و شرعی انجام دهند؛ در واقع موقعیت این میادین طوری است که خونابه حاصل از ذبح بلافاصله شستشو می‌شود و هیچ‌گونه آلودگی بر جا نمی‌ماند.


وی افزود: دام‌های ذبح شده نیز بلافاصله بعد از ذبح به کشتارگاه‌ها در ابهر و زنجان منتقل می‌شود و کارشناسان کشتارگاه این آمادگی را دارند که سالانه بیش از 2000 لاشه را پوست‌کنی و ساماندهی کنند. این لاشه‌ها در وهله دوم به مراکز بسته‌بندی و قطعه‌بندی در سطح شهر منتقل می‌شود و برای توزیع بین شهروندان برچسب می‌خورد.


حاج‌کاظمی خاطرنشان کرد: اگر شهروندان قبول کنند که ذبح نذورات خود را نیابتی انجام دهند، بدون شک موازین بهداشتی بیشتر رعایت می‌شود و 100 درصد مراحل از ذبح تا بسته‌بندی دام، تحت نظارت ناظران بهداشتی و شرعی انجام می‌شود. این در حالی است که پارسال در مجموع حدود 20 درصد از نذورات به صورت نیابتی ذبح شد.


مدیرکل دامپزشکی استان زنجان تصریح کرد: عده‌ای معتقدند که باید نذورات‌شان را خودشان ذبح کنند، از این‌رو باید حین ذبح همه ضوابط بهداشتی از جمله پوشیدن دستکش، چکمه و لباس مناسب را رعایت کنند و خونابه حاصل از ذبح نیز حتما باید به درون چاه هدایت شود. همچنین یکی از مهم‌ترین مسائلی که شهروندان باید مد نظر قرار دهند این است که لاشه دام قربانی شده قبل از مصرف حتما باید 24 ساعت در قسمت یخچال (نه فریزر) قرار بگیرد؛ چراکه دمای یخچال، اسیدیته گوشت را بالا می‌برد و همین موضوع باعث می‌شود که میکروب بیماری‌های احتمالی از جمله تب کریمه کنگو از بین برود .


انتهای پیام