• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-7491-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرماندار شهرستان طارم:

عاشورا تابلوی بی‌بدیل ایستادگی و مقاومت برای بشریت است


فرماندار شهرشتان طارم گفت: واقعه عاشورا یک تابلو بی‌بدیل از ایستادگی و مقاومت برای جهانیان است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فریدون هاشم‌نژاد در مراسم یادواره شهدای شهرستان طارم با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، عنوان کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست .


وی با اشاره به فتنه‌های گوناگون دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علیه کشورمان، بیان کرد: اوج دشمنی مستکبران جهان علیه کشورمان، راه‌اندازی جنگ تحمیلی بود که به برکت خون شهدا ناکام ماند .


این مسئول با اشاره به فتنه‌انگیزی دشمنان علیه کشورمان بعد از گذشت ۴۰ سال از عمر با برکت انقلاب، ادامه داد: به برکت خون شهدا و هوشیاری ملت ایران،  این توطئه‌ها تاکنون خللی در روند رو به رشد انقلاب ایجاد نکرده است .


هاشم‌نژاد با تاکید بر اینکه برای پایداری انقلاب، هزینه‌های فراوانی شده است، ادامه داد: بهترین جوانان وطن در راه دفاع از کشور به شهادت رسیدند که نمونه بارز آنان در برهه فعلی، شهدای مدافع حرم هستند .


فرماندار شهرستان طارم با تاکید بر اینکه به علت دشمنی کینه‌توزان جهان علیه انقلاب اسلامی، مردم ما همواره زیر فشار بوده‌اند، تصریح کرد: علی‌رغم تمام این فشارها ملت ایران به آرمان‌های شهدا و انقلاب وفادار بوده‌اند که خدمت‌رسانی صادقانه به مردم با تاسی از خون شهدا موجب ترغیب مردم به ادامه راه می‌شود .


ا ین مسئول با اشاره به اینکه واقعه عاشورا یک تابلوی بی‌بدیل برای بشریت است، تصریح کرد: امام حسین (ع) هدف از قیام خود را احیای دین جد خویش عنوان کردند .


وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) برخلاف ادعای عده‌ای روشنفکرنما برای تصاحب تاج و تخت جهاد نکردند، ادامه داد: کسی که برای تخت پادشاهی تلاش می‌کند هرگز خانواده خود را فدای این راه نمی‌کند .


این مسئول با اشاره به الگوگیری شهدا از امام حسین (ع)، ادامه داد: رزمندگان اسلام در طول دوران دفاع‌مقدس با تاسی به امام حسین (ع) در برابر دشمنان ایستادند و اجازه‌ ندادند ذره‌ای از خاک میهن‌مان به دست نامردان بیافتد .


هاشم‌نژاد با تاکید بر اینکه پایداری انقلاب ثمره خون ۲۳۰ هزار شهید گلگون‌کفن است، یادآور شد: اگر ذره‌ای در برابر دشمنان کوتاهی کنیم قطعا آن‌ها بر ما مسلط خواهند شد .


انتهای پیام