• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-7591-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرماندار شهرستان خرم‌دره:

بصیرت و ولایت‌مداری، مهم‌ترین درس عاشورا است


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: بصیرت و ولایت‌مداری، مهم‌ترین درس عاشورا برای جهانیان است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه هماهنگی و هم‌اندیشی مراسم عزاداران در روزهای عاشورا و تاسوعای حسینی، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و هفتاد و دو تن از یاران با وفایش، عنوان کرد: همه دستگاه‌ها وظیفه دارند همواره کنار مسئولان هیئات‌های مذهبی در راستای برگزاری مراسم باشند .


وی با تاکید بر ضرورت برگزاری هرچه بهتر این مراسم‌ در سایه امنیت و آرامش به مسئولان تاکید کرد و گفت: فلسفه وجودی این مراسم‌ این است که به صورت مردمی برگزار می‌شود و نباید برنامه‌ریزی به گونه‌ای باشد که در بین عزاداران و مردم نارضایتی ایجاد شود .


این مسئول با بیان اینکه شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافعین حرم همه به عشق سید و‌ سالار شهیدان، به جبهه‌های حق علیه باطل شتافتد، بر هدایت جوانان و نوجوانان به سمت عزاداری‌های درست و به دور از خرافات تأکید کرد و افزود: تقویت وحدت و همدلی و افزایش بصیرت باید خروجی برنامه‌ها و عزاداری‌های ماه محرم باشد .


فرماندار شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه ایام محرم برای ما اهمیت تاریخی و معنوی و انسانی دارد، ادامه داد: مهم‌تر از درس‌های عاشورا، عبرت‌های عاشورا است .


محمدی با تاکید بر اینکه بصیرت و ولایت‌مداری مهم‌ترین درس عاشورا است، بیان کرد:   فداکاری و ایثار یاران امام حسین (ع) باید همواره سرلوحه کار ما باشد .


انتهای پیام