• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-2485-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدرس حوزه و دانشگاه:

لای‌لای علی‌اصغر (ع)، فریاد مظلومان جهان است


مدرس حوزه و دانشگاه گفت: فریاد لای‌لای علی‌اصغر (ع) فریاد مظلومان جهان است، کودکان بی‌گناه در یمن، سوریه، عراق و نیجریه در سکوت حقوق بشر جهانی قتل‌عام می‌شوند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام عباس نظری صبح امروز در چهاردهمین همایش جهانی شیرخوارگان حسینی که به میزبانی حسینیه عاشقان ثارالله زنجان برگزار شد، اظهار کرد: همایش جهانی شیرخوارگان حسینی مجمع علی‌اصغر (ع) با دو هدف مهم برگزار می‌شود، هدف نخست در بعد فردی است که شخص به واسطه داشتن نیت خاصی در این مراسم حضور می‌یابد و با بهره بردن از عاطفه عاشورا، خود را همواره ملزم به حضور مستمر در این همایش می‌کند.

 

وی افزود: هدف دوم این همایش، در بعد اجتماعی نهفته است، عمده شرکت‌کنندگان در همایش شیرخوارگان حسینی بانوان هستند که با به نمایش گذاشتن عفاف و حجاب، بیعت مجدد با اهل حرم امام حسین (ع) انجام می‌دهند.

 

نظری تصریح کرد: حجاب یکی از مسائل روز جامعه است، به طوری که طی چهل سال گذشته در ایران یک جریانی با عنوان کشف حجاب وجود داشت که به دستور رضاخان پهلوی انجام گرفت که وقتی مردم را در مقابل خود دید، در مسجد گوهرشاد، زنان و مردان مدافع حجاب را به خاک و خون کشید.

 

وی یادآور شد: نیمی از کاروان عاشورا را بانوان تشکیل می‌دادند تا در صورت به شهادت رسیدن مردان اهل حرم و یاران امام حسین (ع)، بانوان پیام نهضت کربلا را به عالم مخابره کنند؛ با تاسی از این رویداد، تاریخ کشورمان شاهد حضور پررنگ بانوان در رخدادهایی چون انقلاب اسلامی، دوران دفاع‌مقدس و امروز در قالب مدافعان حرم هستیم.

 

مدرس حوزه و دانشگاه در ادامه افزود: این همایش برای بانوانی که نسبت به عفاف و حجاب و سرمایه‌های اجتماعی حساس و نگران هستند، دارای پیام است که باید به همگان انتقال دهند، همایش شیرخوارگان حسینی سنت بسیار ارزشمندی است که از پیشینه بالای عقیدتی برخوردار است.

وی گفت: همایش شیرخوارگان حسینی پیام بسیار مهمی را نیز برای دشمنان اسلام و بشریت دارد؛ «لای‌لای علی‌اصغر (ع)» پیام فریاد برای مظلومان در سراسر دنیا است که به‌عنوان مثال می‌توان به قتل‌عام کودکان بی‌گناه در سوریه، عراق، نیجریه و یمن و غیره اشاره کرد که توسط آمریکا، صهیونیست و عربستان سعودی انجام می‌گیرد.

 

نظری خاطرنشان کرد: پیام همایش جهانی شیرخوارگان حسینی، «مرگ بر ظالم» در سراسر دنیا است که نمود بارز امروز آن «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل‌سعود» است که برای آگاه‌سازی دنیا از این جنایت‌ها و نشان دادن مظلومیت کودکان در چنین همایشی، در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با انعکاس ویژه این مراسم تلاش جدی کرد.

 

وی یادآور شد: دشمن از برگزاری چنین همایشی به هراس افتاده است، زیرا در این مراسم کودکان و نوزادانی را می‌بیند که بستن پیشانی‌بند منتسب به امام حسین (ع) و حضرت علی‌اصغر(ع) آنان را به عنوان سربازان راه دین اسلام و انقلاب اسلامی تربیت می‌کنند.


انتهای پیام