• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-2585-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه ابهر:

حمله موشکی سپاه، پاسخ کوبنده‌ای به تروریست‌ها بود


امام جمعه ابهر گفت: حمله موشکی سپاه به مقر تروریست‌ها در اقلیم کردستان، پاسخ کوبنده‌ای به آن‌ها بود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر به حمله موشکی سپاه به مقر تروریست‌ها در اقلیم کردستان اشاره کرد و افزود: بعد از تعرضات پى ‏در پى گروهك تروریست و ضدانقلاب حزب منحله دموكرات كردستان ایران به مرزهاى غربى كشور، سرانجام صبر ایران به پایان رسید و با حملات موشكى، مقر فرماندهى این گروهك تروریستى را در كوى کردستان عراق هدف قرار داد.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه مقامات كردستان عراق در حالى كه ادعا مى‏كنند اجازه نخواهند داد از كردستان عراق علیه منافع امنیتى ایران استفاده شود، طبق اطلاعات، مشخص است كه از فعالیت‏هاى این گروه مطلع هستند، تصریح کرد: رفتار منافقانه اقلیم كردستان عراق در خصوص تروریست‏هایى كه در خاك این اقلیم سكنى گزیده‏اند، گواه بر این است كه مسئولان این اقلیم نسبت به تعرض به خاك ایران ‏بى‏مسئولیتى پیشه كرده‏اند.

 

رحیمی ادامه داد: برخى از دستاوردهاى این حملات موشكى از جمله تسلط ایران بر شرایط میدانى، اشراف اطلاعاتى نسبت به موقعیت فرماندهان تروریست‏ها، استفاده از توان هوایى و موشكى، هماهنگى كامل بین نیروهاى زمینى و هوایى، بهره‏بردارى از ظرفیت‏هاى اطلاعاتى و استفاده از پهپادهاى دقیق، اشراف اطلاعاتى ایران بر گروهك‏هاى ضدانقلاب به‏ویژه اطلاع از زمان و مكان دقیق نشست كمیته رهبرى حزب دموكرات كردستان به علاوه توان موشكى كشورمان، طرف‏هاى اقلیم را شگفت‌زده كرده است.

 

خطیب نمازجمعه ابهر با یادآوری اینکه هم‌زمان با تشدید فعالیت‏هاى رسانه‏اى حزب دمكرات كردستان عراق علیه جمهورى اسلامى ایران، پاره‏اى از نویسندگان مستقل به این توان اطلاعاتى و نظامى معترف بوده و حتى آن‏را داراى پیام‏هاى منطقه‏اى به آمریكا و متحدانى همچون عربستان دانسته‏اند، اظهار کرد: تروریست‏ها تا سال‏ها از این درسى كه نیروهاى اطلاعاتى و نظامى ایران به آن‏ها داده‏اند، یاد خواهند كرد. درسى كه به آن‏ها آموخت كه اگر ایران به آن‏ها پاسخ نمى‏دهد، نشانه‏اى از ناتوانى نیست، بلكه نشان‌دهنده خویشتن‌دارى ایران است.

 

وی افزود: تروریست‏هایى كه حریم ایران را مورد تجاوز قرار دادند، با حملات اخیر پاسخ خود را دریافت كردند و اگر با این انتقام موشكى سپاه هم هوشیار نشده باشند مى‏توانند منتظر پاسخ كوبنده‏تر باشند. ایران در پاسخ دادن به دشمن و تروریست‏ها هیچ ملاحظه‏اى جز حرمت و كرامت مردم خود را در نظر نمى‏گیرد اما انتظار این است كه مقامات عراق و كردستان جبران مافات كرده و از فعالیت گروهك‏هاى تروریستى در خاك این كشور جلوگیرى كنند. اگر اقلیم كردستان عراق نتواند مانع چنین رفتارهایى شود، باید منتظر پاسخ ایران باشد.

 

امام جمعه ابهر در ادامه به ایام عاشورا و سوگواری سالار شهیدان اشاره و نکاتی از فرمایشات و تذکرات مقام معظم رهبری را در این زمینه متذکر شد و خاطرنشان کرد: توصیه‌هایی که رهبر فرزانه انقلاب در مورد هیئات مذهبی مطرح می‌کنند زیاد و متنوع است که مهم‌ترین این موارد عبارتند از اینکه فضای هیئات باید تلفیقى از عنصر «منطق» و «عاطفه» باشد، هیئات‏ مذهبى باید كلاس درس باشد، هیئات نمى‏توانند سكولار باشند، مداح هیئات و اشعار مداحی مورد توجه باشد و در نهایت دوری از بدعت‌ها همواره در اولویت باشد.


انتهای پیام