• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-2785-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه قیدار:

بسیاری از خواص بی‌بصیرت در آزمون عاشورا مردود شدند


امام جمعه قیدار گفت: بسیارى از خواص ‏بى‌‏بصیرت در آزمونی چون عاشورا سخت مردود شدند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه قیدار با بیان اینکه واقعه عاشورا، از جهات مختلف عبرت‏آموز است كه مهم‏ترین عبرت آن عدم اطاعت، حمایت و اجابت دعوت امام و ولى‌زمان است، افزود: بسیارى از خواص‏بى‏بصیرت در این آزمون سخت مردود شدند.

 

وی با اشاره به اینکه چند سالی است بسیاری از هیئات مذهبی ظهر تاسوعا و عاشورا، به اقامه نماز ظهر می‌پردازند و به سیره حضرت سیدالشهدا (ع) اقتدا می‌کنند، تصریح کرد: بانیان و مجریان جلسات عزاداری باید در نظر داشته باشند که عزاداری همراه با معرفت و شناخت، سبب ارتقای معنویت و اخلاق و تکامل مخاطبان، به‌خصوص نسل جوان باشد.

 

خطیب نمازجمعه قیدار ادامه داد: عزاداری باید متعارف و به شکل سنتی باشد و سوژه و بهانه دست بدخواهان تشیع ندهد. شرکت در این‌گونه جلسات نیز خوب نیست و اگر تایید کار آن‌ها شمرده شود، جایز نیست. متاسفانه در سالیان اخیر شاهد ورود برخی بدعت‌ها نظیر آلات موسیقی و اشعار نامناسب بوده‌ایم که باید همه تلاش کنند تا این بدعت‌ها از بین رفته و عزاداری با همان شیوه سنتی که مورد تاکید حضرت امام (ره) بود، برگزار شود.

 

موسوی با یادآوری اینکه قمه‌زنی و چیزهای نظیر آن که موجب وهن تشیع است و سوژه و بهانه دست بدخواهان شیعه می‌دهد، باید به شدت خوداری کرد، افزود: مجالس عزاداری حسینی ناب‌ترین فرصت برای انتقال ارزش‌ها است، از آماده‌ترین زمان‌ها برای احیای ارزش‌ها است که در این زمینه روحانی و مداحان و مسئولان هیئات نقش اساسی و محوری دارند و باید از گنجینه عظیم عاشورا استفاده کرد و به مجالس عزاداری غنا بخشید.

 

وی در ادامه به حمله موشکی ایران به مقر فرماندهی گروهک تروریست و ضدانقلاب حزب منحله دموکرات کردستان اشاره کرد و گفت: مرزهاى غربى كشور پى‏ در پى چندین بار توسط گروهك تروریست و ضدانقلاب حزب منحله دموكرات مورد تعرض قرار گرفت که یكى از آخرین تحركات این گروه تروریستى در ۲۰ مردادماه امسال اتفاق افتاد كه تروریست‏ها به قصد بر هم زدن نظم و آرامش مردم ایران و اخلال در امنیت کشور از حوزه مرزى اشنویه وارد خاك جمهورى اسلامى ایران شدند كه با الطاف خداوند و هوشیارى مرزبانان رشید، این توطئه خنثى شد.

 

موسوی با بیان اینکه تجاوزات این گروه تروریستی باز هم ادامه داشت که سرانجام صبر ایران به پایان رسید و با حملات موشكى سپاه، مقر فرماندهى این گروهك تروریستى را در كوى سنجق عراق هدف قرار داد، اظهار کرد: یک برداشت غلط و اشتباهی که در تروریست‏ها و حامیان آن‌ها به‏وجود آمده بود این بود قدرت جمهورى اسلامى ایران تضعیف شده و توان مقابله با چنین تحركاتى را ندارد و این‌گونه توهم می‌کردند که در آینده‏اى نزدیك می‌‏توانند همچون مناطق كردنشین سوریه اداره محلى مناطق كردنشین ایران را در دست گیرند اما حمله موشكى به مواضع دموكرات‏ها در کردستان عراق، محاسبات و آینده‌نگرى اشتباه ضدانقلاب و حامیان آن‏ها را در اقلیم كردستان به هم ریخت.

 

امام جمعه قیدار خاطرنشان کرد: پاسخ موشكى سپاه به تروریست‏ها در كردستان عراق یك پیام روشن دیگرى هم به مقامات آمریكایى، رژیم صهیونیستى و سعودى كه محرك اصلى تروریست‌ها به ویژه در حمله به سركنسولگرى ایران در بصره بودند، دارد که جمهورى اسلامى همه حركات دشمن را در منطقه رصد مى‏كند و به همه مواضع دشمن اشراف اطلاعاتی دارد و به تناسب نوع تهدید، پاسخى فراتر را در نقطه‏اى كه تصور آن نمى‏رود، مى‏دهد.


انتهای پیام