• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-2014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان خبر داد:

تمدید خرید گندم از کشاورزان تا 15 مهرماه امسال


مدیرعامل شرکت غله استان زنجان گفت: خرید گندم از کشاورزان زنجانی تا 15 مهرماه تمدید شد.


محمد ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به این‌که خرید گندم در استان زنجان از ابتدای تیرماه به قیمت 1300 تومان آغاز شده است، اظهار کرد: در حال حاضر دو سیلوی ملکی در زنجان و سلطانیه برای خرید گندم از گندم‌کاران زنجانی تا نیمه مهرماه اعلام آمادگی کرده‌اند.


این مسئول با بیان این‌که نیمی از مطالبات گندم‌کاران پرداخت شده است، ادامه داد: تاکنون 455 هزار تن گندم از گندم‌کاران زنجانی خریداری شده است. همچنین میزان مطالبات گندمکاران 599 میلیارد تومان است و از این میزان، 314 میلیارد تومان پرداخت شده است.

 

وی با بیان این‌که تا 24 تیر امسال، 100 درصد از مطالبات گندم‌کاران استان پرداخت شده است، تصریح کرد: سال 89 استان زنجان با خرید 372 هزار تن گندم از کشاورزان توانست رکورد کشوری را از آن خود کند، اما این میزان طی امسال به بیش از 450 هزار تن رسید و این جای خوشحالی دارد.

 

ایزدی با اشاره به این‌که هر سال 50 درصد گندم استان زنجان، در مزارع خدابنده تولید می‌شود، افزود: پارسال در مجموع 195 هزار تن گندم از کشاورزان استان زنجان خریداری شد و با در نظر گرفتن میزان رشد در خرید گندم نسبت به پارسال، زنجان بعد از استان کردستان رتبه دوم کشوری را کسب کرده است .

 

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان استان زنجان   با بیان این‌که خوشبختانه در میزان خرید گندم بین 10 استان نخست کشور هستیم، افزود: در میزان خرید گندم، رتبه نهم کشوری را دارد .


انتهای پیام