• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-785-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

مراقب باشیم قدرت رسانه‌ای به فساد کشیده نشود


نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد: مراقب باشیم قدرت رسانه‌ای به فساد کشیده نشود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری صبح امروز در نشست هم‌اندیشی مدیران و مسئولان روابط‌عمومی و جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان با استاندار زنجان ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان، افزود: محرم همیشه فصل عشق و شور حسینی و فصل شعور کربلایی بوده است.

 

وی با اشاره به فرمایشان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه روابط‌عمومی‌ها با مردم صادقانه رفتار کنند و صادقانه حرف بزنند، تصریح کرد: اولین معیاری که باعث می‌شود تا انسان همواره سربلند و سرافراز باشد، صداقت است. فراموش نکنیم که تبلیغات دروغین باعث به وجود آمدن حادثه‌ای چون عاشورا شد. این نوع تبلیغات باعث شد تا عده‌ای باور نداشته باشند که امام حسین (ع) نوه پیامبر (ص) است.

 

این مسئول با بیان اینکه اگر رسالت عظیم تبلیغات از مرز انسانیت، اخلاق، صداقت و انصاف عبور کند، حکومت‌ها را بالا و پایین کرده و جنگ‌های زیادی را به راه خواهد انداخت، ادامه داد: در برهه کنونی، ملت همیشه در صحنه و صبور ایران اسلامی با دو جنگ اقتصادی و فرهنگی مواجه هستند. جنگ اقتصادی، جنگی است که خود ما هم به آن نقد داریم اما مهم‌ترین جنگ، جنگ فرهنگی و رسانه‌ای است.

 

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه پمپاژ دروغ و تهمت به همراه اخبار دروغین و کذب می‌تواند یک ملت، دولت و حکومت را زمین‌گیر کرده و روابط جهانی را تحت‌الشعاع خود قرار دهد، اظهار کرد: خوشبختانه جایگاه ایران اسلامی در عرصه اطلاع‌رسانی، جایگاه ارزشمندی هم در منطقه و هم در دنیا است و این بدان معنی است که ما نیز می‌توانیم در جنگ رسانه‌ای به کامیابی برسیم و موفقیت‌هایی را به دست آوریم.

 

درویش‌امیری با یادآوری اینکه رسانه‌ها در عصر کنونی بخش عمده‌ای از افکار عمومی را شکل می‌دهند و متاسفانه تا به امروز کمتر به این ظرفیت و ویژگی توجه کرده‌ایم، افزود: با توجه به اینکه رسانه‌ها بخشی از قدرت اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ... جامعه هستند، به همین خاطر باید فضا را به گونه‌ای فراهم کنیم که مواردی چون تخطی، تخلف و سوءاستفاده را بر مبنای آنچه که وجود دارد و نه مبالغه بیان کنیم.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه تعریف بی‌جا و تکذیب ناصحیح همیشه مشکل‌ساز است، تصریح کرد: امروز رسانه‌ها قادرند حکومت‌ها و دولت‌ها را سربلند کرده و یا آن‌ها را به زمین بزنند، بنابراین باید مراقب باشیم تا قدرت رسانه‌ای به فساد کشیده نشود؛ چرا که جامعه دچار گرفتاری‌هایی خواهد شد که برون‌رفت از آن مستلزم صرف هزینه‌های زیادی است، به همین خاطر باید از قدرتی که در اختیار رسانه‌ها است، به درستی، صادقانه و اخلاق‌مدارانه استفاده شود.

 

درویش‌امیری با اشاره به اینکه ما باید بیش از سایرین اخلاق رسانه‌ای را رعایت کرده و حتی در بیان زشتی‌های دشمنان‌مان، به فکر لجن‌مال کردن‌شان نباشیم، خاطرنشان کرد: بی‌شک در آینده بسیار نزدیک صدها رسانه جدید به عرصه اطلاع‌رسانی وارد خواهند شد، به همین خاطر امروز باید با واقعیات جامعه کنار آمده و درست رفتار کنیم و فراموش نکنیم که قضاوت غلط، تاوان سنگینی به همراه خواهد داشت.


انتهای پیام