• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-6514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل کمیته‌ امداد استان زنجان:

بیش از یک میلیارد تومان عاید مددجویان فرشباف شد


مدیرکل کمیته‌ امداد استان زنجان گفت: از محل فروش تولیدات طرح‌های فرش‌بافی، یک میلیارد و 312 میلیون تومان عاید مجریان طرح‌های اشتغال فرش‌بافی شد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در جمع خبرنگاران با بیان این‌که این درآمدزایی در زمینه فروش فرش، تابلوفرش و گلیم بوده است، اظهار کرد: اجرای طرح‌های مشاغل خانگی برای خانوارهای مددجویی تحت حمایت کمیته‌امداد استان زنجان یکی از فعالیت‌های این نهاد در حوزه اشتغال است و استان زنجان از مناطق مستعد برای ایجاد و توسعه مشاغل خانگی درزمینه فرش‌بافی است.

 

این مسئول ادامه داد: با شناسایی مددجویان مستعد به‌ ویژه زنان سرپرست خانوار برای ایجاد فرصت‌های شغلی در قالب مشاغل خانگی، تلاش می‌شود که به موازات فراهم کردن زمینه خوداتکایی و توانمندی خانوارهای مددجویی تحت حمایت کمیته امداد، نشاط و پویایی در جامعه هدف این نهاد ارتقاء یابد.

 

وی یکی از طرح‌های مهم مورد نظر کمیته‌امداد استان زنجان در حوزه مشاغل خانگی را طرح‌ اشتغال‌ فرش‌بافی عنوان کرد و افزود: طرح فرش‌بافی از طریق پرداخت تسهیلات 5 ‌تا 20 میلیون تومانی برای مددجویان مستعد تحت حمایت کمیته‌امداد استان زنجان اجرا می‌شود . این در حالی است که 1268 طرح فرش‌بافی فعال برای مددجویان تحت حمایت کمیته‌امداد استان زنجان وجود دارد.

 

صفری خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای مددجویان تحت حمایت کمیته‌امداد استان زنجان در مناطق روستایی و محروم به ‌منظور توسعه طرح فرش‌بافی و اثربخش شدن اجرای این طرح در اقتصاد خانوارهای مددجویی ساکن مناطق محروم از برنامه‌های دیگر این نهاد در حوزه اشتغال است.


انتهای پیام