• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-5091-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

امام جمعه، سرباز ولایت و خدمت‌گزار مردم است


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: امام جمعه، سرباز ولایت و خدمت‌گزار مردم است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در مراسم تودیع و معارفه امام جمعه هیدج با اشاره به فعالیت حوزه علمیه برادران علوی در هیدج، عنوان کرد: این حوزه یکی از حوزه‌های قدیمی استان زنجان به‌شمار می‌رود که بیش از یک و نیم قرن از فعالیت آن می‌گذرد .


وی با اشاره به اینکه شهر هیدج از هر جهت حرف‌هایی برای گفتن دارد، ادامه داد: حکیم بزرگ حکیم هیدجی، حوزه علمیه علوی و حوزه علمیه الزهرا (س) از برکات شهر هیدج به‌شمار می‌رود .


آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه امام جمعه یک شهر حکم پدر معنوی آن شهر را دارد، تصریح کرد: شرکت در نمازجمعه، جزئی از اعتقادات مردم است .


این مسئول با تاکید بر اینکه امام جمعه، رئیس یک جناح سیاسی خاص نیست، تصریح کرد: امام جمعه سرباز ولایت و خدمت‌گزار مردم است .


امام جمعه زنجان با بیان این مطلب که شهر هیدج جزو کم مسئله‌ترین شهرهای استان است، یادآور شد: از مهم‌ترین مزیت‌های هیدج می‌توان به خدمات صادقانه امام جمعه‌های ادوار گذشته، وجود دو حوزه علمیه که از گنجینه‌های هیدج به‌شمار می‌رود و دارا بودن از مردمی فهیم، با فرهنگ و ولایت‌مدار اشاره کرد .


به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم حجت‌الاسلام ربیعی تودیع و حجت‌الاسلام زارعی به عنوان امام‌ جمعه جدید شهر هیدج معرفی شد .


انتهای پیام