• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3684-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان عنوان‌ کرد:

ابلاغ چهار بخشنامه در راستای حل مشکلات پیمانکاران


مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان گفت: چهار بخشنامه در راستای حل مشکلات پیمانکاران ابلاغ شده است.


اسرافیل نیازی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: مشکلاتی که پیمانکاران در رابطه با افزایش قیمت مواد و مصالح به آن دچار شدند، دغدغه‌ای بخش عمرانی استان و حتی کشور است؛ چرا که با تغییراتی که در قیمت‌ها اتفاق افتاد اتمام و یا تکمیل پروژه‌ها با مشکل مواجه شد که یکی از ظرفیت‌های مورد استفاده در این بخش، استفاده از ظرفیت شورای فنی استان و پیگیری از طریق مدیریت استانی برای کاهش خسارت افزایش قیمت‌ها بود.


این مسئول با بیان اینکه چهار بخشنامه در این راستا به استان‌ها ابلاغ شده است، ادامه داد: این بخشنامه‌ها و ضوابط ابلاغی از سازمان برنامه و بودجه کشور به فرمانداران شهرستان‌ها، روسا و مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی و شهرداران ابلاغ شده است.


وی افزود: دستورالعمل نحوه جبران ناشی از افزایش قیمت ارز در پیمان‌های ریالی فاقد تعدیل (تمدید بخشنامه سال 95)، دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشی از افزایش قیمت ارز در پیمان‌های ریالی فاقد تعدیل (1397)، مجموعه دستورالعمل‌های مطالعات مهندسی ارزش دوره پیش از عملیات اجرا و ساخت، شاخص‌های موقت دوره‌های سه ماهه اول و دوم سال 1379، دستورالعمل استفاده از میراگرها در طراحی و مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و تعرفه خدمات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح سال 97 بخشنامه‌های ابلاغی است.


نیازی تصریح کرد: اوراق تسویه خزانه نوع اول و دوم نیز برای پیمانکاران در نظرگرفته شده که تاکنون سهم استانی برای آن مشخص نشده است و میزان فعالیت‌های هر استان در دریافت این اوراق تسویه خزانه تاثیر دارد.


مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان، خاطرنشان کرد: یک پیمانکار بایستی تفکر اقتصادی و تجاری داشته باشد و شرکت‌های پیمانکاری از مشاوران اقتصادی و بازرگانی بهره ببرند. پروژه‌ها بایستی با اخذ مشاوره از شرکت‌های دانش‌بنیان و با رویکرد حرفه‌ای و تخصصی طراحی و اجرا شوند و بایستی به بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها با روش‌های علمی روز با حفظ کیفیت توجه ویژه‌ای شود.


انتهای پیام