• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-9514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

آمادگی کامل راهداران استان زنجان برای راهداری زمستانی


معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: اکیپ‌های راهداری با آمادگی کامل در گردنه‌ها و ارتفاعات استان مستقر هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جواد یوسفی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه آمادگی کامل همه دست‌اندرکاران راهداری استان در مواجهه با بارش‌های برف و کولاک احتمالی در طی هفته جاری وجود دارد، افزود: 275 دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری مانند برف‌خور، برف‌روب، بلدورز، لودر، گریدر و شن‌پاش تجهیز شده و به راهدارخانه‌های استان اعزام شده‌اند.

 

وی تصریح کرد: اکیپ‌های راهداری زمستانی استان با بیش از 455 نفر نیروی انسانی در 30 راهدارخانه‌ فعال استان مستقر می‌شوند و این اکیپ‌ها مسئولیت‌هایی مانند برف‌روبی، نمک‌پاشی، نظافت علایم، ترمیم روشنایی‌ها و ارائه خدمات مورد نیاز در هنگام بارش برف یا سایر موارد را در اسرع وقت به مسافران جاده‌ای بر عهده دارند.

 

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با بیان اینکه جلسات هماهنگی با روسای ادارات شهرستان‌های تابعه اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان صورت گرفته و تدابير لازم جهت برقراری ايمنی كامل در سفرهای جاده‌ای در فصل زمستان اندیشیده شده است، ادامه داد: 30 هزار تن ماسه و نمک در انبارهای راهدارخانه‌های استان ذخیره شده است.

 

یوسفی ضمن تاکید بر توجه و دقت‌نظر رانندگان، هشدارها و پيام‌های صادره از سوی این اداره‌کل و نیز پليس‌راه را در فصل زمستان بسيار مهم و حائز اهميت برشمرد و خاطرنشان کرد: برای خدمات‌رسانی بهتر به مسافران زمستانی همه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان زنجان تلاش می‌کنند تا محورهای مواصلاتی این استان در مواقع بارش برف و لغزندگی جاده برای آمد و شد وسایط نقلیه باز بماند.


انتهای پیام