• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-10014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان:

بازسازی شبکه توزیع آب روستای گیلانکشه در حال اجرا است


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان گفت: بازسازی شبکه توزیع آب روستای گیلانکشه از توابع طارم در حال اجرا است.


رضا کابلی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: پروژه بازسازی شبکه توزیع آب روستای گیلانکشه از توابع شهرستان طارم به طول ۲۱ کیلومتر به دلیل فرسودگی با مشارکت دھیاری و شورای اسلامی در حال اجرا است.


این مسئول ادامه داد: روستای گیلانکشه یکی از بزرگترین روستاهای شهرستان طارم است که به دلیل فرسودگی شبکه توزیع با مشکل آب شرب مواجه شده بود.


وی افزود: احداث دو باب مخزن ذخیره ۴۰۰ مترمکعبی، اصلاح ۲۱ کیلومتر شبکه توزیع و ۱۰ کیلومتر خط انتقال از عملیات اجرایی این پروژه مشارکتی به شمار می‌رود که در حال انجام است.


کابلی با اشاره به این‌که اعتبار هزینه شده تا این مرحله ۹۰۰ میلیون تومان است، تصریح کرد: ۳۰۰ میلیون تومان از این اعتبار با مشارکت اهالی، دهیاری و شورای اسلامی روستا و ۶۰۰ میلیون تومان نیز از اعتبارات دولتی تامین شده است؛ در واقع با اجرای این طرح مشارکتی، رقمی بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان صرفه‌جویی شده است.


مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان خاطرنشان کرد: بالا بودن روحیه مشارکت مردمی در زنجان، استقبال خیران از بحث مشارکت و تاثیر داشتن مشارکت در مدیریت الگوی مصرف توسط مشترکان روستایی، همچنین افزایش شاخص بهره‌مندی آب شرب روستاها از دلایل عمده پیشبرد پروژه‌های مشارکتی است.


انتهای پیام