• پنجشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-4991-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم‌دره:

بیمارستان بوعلی خرم‌دره صاحب بزرگ‌ترین پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب می‌شود


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم‌دره گفت: تا یک ماه آینده بزرگ‌ترین پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب بیمارستانی در بوعلی خرم‌دره به بهره‌برداری خواهد رسید.


توکل سلیمانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به ساماندهی، تحویل، بارگیری، حمل ایزوله، جلوگیری از نشت شیرابه، امحا و بی‌خطرسازی پسماندهای پزشکی، در همه مراکز درمانی و آزمایشگاهی و مطب‌های شهرستان خرم‌دره، عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از یک ماه پیش تاکنون صد درصد زباله‌ها و پسماندهای بیمارستانی و مراکز درمانی و آزمایشگاهی و مطب‌ها در این شهرستان از مبدا تا مقصد نظارت و سازماندهی شده‌اند.


وی عنوان کرد: یک شرکت خصوصی و معتمد محیط‌ زیست در زنجان اقدام به عقد قرارداد و امحای پسماندهای پزشکی، با تولیدکنندگان این نوع از پسماندها کرده است که با نظارت محیط زیست شهرستان خرم‌‌دره این کار مهم در حال انجام است.


این مسئول تصریح کرد: سازماندهی این نوع از پسماندها در حالی در شهرستان انجام می‌گیرد که بیمارستان بوعلی به دستگاه بی‌خطرساز و همه مراکز درمانی و آزمایشگاه‌ها   و مطب‌ها مجهز به دستگاه اتوکلاو است.


سلیمانی با تاکید بر اینکه با پیگیری‌های به عمل آمده تا یک ماه آینده بزرگ‌ترین پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب بیمارستانی در بوعلی خرم‌دره به بهره‌برداری خواهد رسید، ادامه داد: پیش از این تصفیه‌خانه بوعلی کارآیی لازم را نداشت.


انتهای پیام