• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-9091-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان:

کیفیت آب خط قرمز شرکت آبفا است


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: قیمت تمام شده آب در  زنجان 10 هزار ریال است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علیرضا جزءقاسمی در بازدید از روند اجرای آب‌رسانی به ابهر و خرم‌دره، اظهار کرد: تامین آب شرب ابهر و خرم‌دره از سد کینه‌ورس، ضروری‌ترین مورد برای تامین آب شرب شهرهای ابهر و خرم‌دره است.


وی اظهار کرد: در حال حاضر برای تامین آب شمال شهر خرم‌دره 4 چاه بالای اتوبان وجود دارد که این 4 چاه به اندازه یک چاه آب نمی‌دهند.


این مسئول با اشاره به صحبت‌های مطرح شده مبنی بر تامین آب شرب روستای ویستان، تصریح کرد: وقتی سد و تصفیه‌خانه وارد مدار شد، می‌توانیم به روستای ویستان نیز آب دهیم.


وی با اشاره به اینکه شرکت آب و فاضلاب استان زنجان 21 شهر را با 750 هزار نفر تحت پوشش قرار داده است، ادامه داد: 70 درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش این شرکت است.


جزءقاسمی با اشاره به اینکه کیفیت آب شرب یکی از خطوط قرمز آب و فاضلاب استان زنجان است، ادامه داد: آب زنجان یکی از باکیفیت‌ترین آب‌های کشور است.


وی با اشاره به اینکه سال قبل شرکت آب و فاضلاب استان به لحاظ کیفی در سطح کشور نمونه شناخته شد، اظهار کرد: امسال نیز در نقشه راه کنترل کیفی از منابع آب تا محل توزیع استان زنجان بین 32 شرکت آب و فاضلاب کشور اول شناخته شد.


این مسئول با اشاره به اینکه تامین آب با کیفیت مستلزم هزینه است، ادامه داد: هزینه تمام شده آب در استان زنجان حدود 10 هزار ریال برای هر مترمکعب است که از این هزینه حدود 450 الی 500 تومان از مشترکین اخذ شده که همین امر سبب زیان‌دهی می‌شود.


وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب خرم‌دره حدود 500 میلیون تومان بدهکار است، ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون علاوه بر در آمد شهر خرم‌دره 258 میلیون تومان اضافه‌تر نیز به این شرکت در خرم‌دره پرداخت شده است.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با تاکید بر اینکه طرح آب‌رسانی به ابهر و خرم‌دره یک طرح بزرگ است که شامل مواردی از قبیل تصفیه‌خانه، جمع‌آوری چاه‌ها و خطوط انتقال است، خاطرنشان کرد: لازم نیست حتما کل این طرح‌ها کامل شود تا این پروژه به بهره‌برداری برسد، بلکه می‌توان طرح‌های آب‌رسانی را فاز به فاز به بهره‌برداری رساند.


این مسئول با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه این طرح با توجه به نیاز در اولویت است، ادامه داد: تصفیه‌خانه در شرف تکمیل شدن است و تلاش می‌شود تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.


انتهای پیام