• جمعه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-2085-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه زنجان تاکید کرد:

ضرورت حفظ اتحاد و همبستگی در کشورهای اسلامی


امام جمعه زنجان تاکید کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، حفظ اتحاد و همبستگی بین کشورهای اسلامی اهمیت زیادی دارد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: هفتم آذرماه روز نیروی دریایی بود و رشادت‌های نیروی دریایی ارتش در زمان جنگ تحمیلی نشان از شجاعت، فداکاری و ازخودگذشتگی آن‌ها در حفظ کشور دارد.


وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مهمانان شرکت‌کننده در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی و سفرای کشورهای اسلامی، تصریح کرد: ایشان فرمودند راه نجات منطقه، تقویت بیداری اسلامی و روحیه مقاومت در میان ملت‌های مسلمان است. مهم‌ترین مسئله امروز مسلمانان وحدت، یکدلی و همبستگی است.


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی به عنوان یک الگو، به برکت چهل سال مقاومت و ایستادگی ملت ایران اکنون به شجره طیبه و تناوری تبدیل شده است که تهدیدها و حرکات خباثت‌آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی همچون گذشته تأثیری نخواهد داشت و قطعاً این ایده که انقلاب اسلامی را می‌توان نابود کرد با شکست سنگینی مواجه خواهد شد.


وی افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند که مسلمانان قبله واحد، اصول اعتقادی، دین، عبادات، اهداف و دشمن مشترکی دارند که این مسائل اقتضا می‌کند تا همه با هم متحد باشیم.


وی بیان کرد: مقام معظم رهبری همچنین با همان صلابت و اقتدار در جمع سفرا تاکید کردند که آمریکا غلط می‌کند که ملت ایران را تهدید می‌کند. ملت ایران به برکت مقاومت، در سایه ایمان به خدا   و اعتقاد به وعده‌های الهی در برابر توطئه‌های دشمنان همچون کوه ایستاده است.


آیت‌الله خاتمی در ادامه با اشاره به ضرورت تبعیت مطلق از ولایت‌فقیه، خاطرنشان کرد: ایستادگی و مقاومت در برابر قلدری‌های آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی، تنها راه غلبه و پیروزی است.


انتهای پیام