• یکشنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-2384-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

بی‌ثباتی قیمتی، مشکلی برای تولیدکنندگان است


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: بی‌ثباتی قیمتی، مشکلی برای تولیدکنندگان است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، غلامحسین جمیلی در دیدار فعالان حوزه صادرات و واردات استان با استاندار زنجان، اظهار کرد: بر اساس پایش محیط کسب و کار در استان زنجان، تامین مالی، بی‌ثباتی قیمتی و تامین مواد اولیه، از شاخص‌های نامطلوب بیان شده توسط فعالان اقتصادی استان  است.


این مسئول ادامه داد: قبلا با ۱۰ درصد مبلغ، واحدهای تولیدی می‌توانستند LC مدت‌دار دریافت کنند ولی در حال حاضر با ۱۲۰ درصد مبلغ و به صورت نقد این کار را انجام می‌دهند.


وی افزود: در حال حاضر واحدهای تولیدی به دلیل صف طولانی دریافت نرخ ارز از جانب بانک مرکزی، علاقه‌مند به خروج از صف انتظار و تامین ارز از بازار آزاد هستند. متاسفانه در حال حاضر فضای کسب و کار امنیتی شده و کالاهای ممنوعه راحت‌تر از ارز قابل دسترس است و در فضای امنیتی نمی‌توان به درستی کار کرد.


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان همچنین بر ایرادات موجود در رابطه با سهمیه‌بندی خاک روی و تعیین قیمت آن تاکید کرد.


در ادامه این جلسه، رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان نیز اظهار کرد: الزام عودت وجه حاصل از صادرات که به ارز نیمایی شناخته می‌شود، مشکلی برای صادرکنندگان در کشور و به تبع آن در استان زنجان است.


مهدی رنگ‌رونا ادامه داد: صادرکنندگانی می‌توانند ارز حاصل از صادرات را به کشور بازگردانند که در وهله اول صادرکننده عمده باشند و اینکه در خارج از کشور دفتر فروش داشته باشند.


وی افزود: صادرکننده صراف نیست که بتواند ارز را آنگونه که انتظار می‌رود وجه حاصل از صادرات را بازگرداند به همین دلیل باید تمهیداتی در این رابطه اندیشیده شود.


انتهای پیام