• جمعه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-14714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار زنجان تاکید کرد:

لزوم تدوین سند امنیت غذایی زنجان


استاندار زنجان گفت: باید سند امنیت غذایی زنجان همراه با برش‌های شهرستانی تهیه شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فتح‌الله حقیقی صبح امروز در آیین افتتاح درمانگاه شیمی‌درمانی و آزمایشگاه تخصصی مهرانه، اظهار کرد: مهرانه از توانمندی زنجانی‌ها در امور خیریه حکایت دارد و حمایت از خیریه‌های قوی در عرصه سلامت اجتماعی نظیر مهرانه، از سرفصل‌های بی‌چون و چرای وزارت بهداشت و دولت است.

 

این مسئول ادامه داد: باید سند امنیت غذایی زنجان همراه با برش‌های شهرستانی تهیه شده و سهم ادارات و دستگاه‌های اجرایی نیز مشخص شود تا بتوان شرایط موجود را بهبود بخشید.

 

وی افزود: هر چه از زمان استانداری‌ام در زنجان می‌گذرد، شیفته خدمت در این استان می‌شوم و انجمن خیریه مهرانه نشان از اعتقادات و بزرگ‌منشی مردم این خطه است که چگونه از یکدیگر حمایت می‌کنند.

 

استاندار زنجان با اشاره به مشکلات موجود در حوزه بیماری‌های غیرواگیردار، تصریح کرد: در بخش بیماری‌های واگیردار در کل کشور و به تبع آن در استان زنجان مشکلی نداریم و مشکل اصلی در حوزه بیماری‌های غیرواگیر است که عمده آن به تغذیه مربوط است؛ چراکه توجه به تغذیه‌ها نسبت به گذشته کمتر شده است.

 

حقیقی با اشاره به تدوین سند امنیت غذایی در کشور که برای نخستین بار در بوشهر اجرا شده است، گفت‌: به همه بیماران 30 تا 40 ساله در کنار درمان، خدمات آموزشی به آنان ارائه کردیم. ما باور داریم که مباحث آموزش و پیشگیری قطعا در ارتقای سطح سلامت جامعه تاثیرگذار است و فعالیت‌های مهرانه در این امر مثمرثمر خواهد بود.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه حتی مهرانه را نمی‌توان با تعریف از زیبایی‌هایش برای دیگران توصیف کرد، یادآور شد: میزان بزرگی هر جامعه را مردم آن منطقه تعیین می‌کنند. هیچ کاری بالاتر و ارزشمندتر از کاستن درد هم‌نوعان و خدمت به آنان نیست.

 

وی خواستار برپایی همایشی با خیرین کل کشور در زنجان شد و خاطرنشان کرد: این مهم می‌تواند در معرفی مهرانه به عنوان الگوی مطرح کشور نقش تاثیرگذاری داشته باشد.


انتهای پیام