• یکشنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-5584-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار زنجان:

زنجانی‌ها در حوزه فناوری اطلاعات صاحب سبک هستند


استاندار زنجان گفت: زنجانی‌ها در حوزه فناوری اطلاعات صاحب سبک هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فتح‌الله حقیقی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از زیرساخت‌های شهرک صنعتی برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات، اظهار کرد: در حال حاضر کسی از ظرفیت استان استفاده کند، موفق می‌شود و اگر از ظرفیت‌ها مورد استفاده قرار نگیرند، امکان توسعه استان به وجود نمی‌آید و توجه و استفاده از ظرفیت‌ها بیش از پیش احساس می‌شود.

 

این مسئول با اشاره به اهمیت واگذاری زمین در شهرک فناوری اطلاعات، برق و الکترونیک، ادامه داد: در ارتباط با فناوری اطلاعات دو نکته مهم مورد توجه است که یکی صاحب سبک بودن زنجانی‌ها در این زمینه و مرکزنشین‌بودن زنجانی‌های صاحب سبک و در خارج از کشور بودن برخی متخصصان حوزه فناوری اطلاعات، علتی بر اهمیت این شهرک در استان است.

 

وی افزود: افرادی که در حوزه فناوری اطلاعات در سطح بالا و ملی در کشور فعالیت می‌کنند، اغلب زنجانی هستند به همین دلیل باید تلاش کرد که سرمایه‌گذاری و ایده‌های این افراد در داخل استان زنجان به بار بنشیند و با ورود و سرمایه‌گذاری این افراد به استان سایر سرمایه‌گذاران نیز تمایل به حضور در استان را خواهند داشت.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان تصریح کرد: در حوزه برق نیز بر اساس آمار اعلام شده توسط وزارت نیرو و شرکت مادرتخصصی توانیر، 70 درصد امکانات برق فشارقوی کشور در استان زنجان تولید می‌شود و باید از سرمایه‌ موجود در استان استفاده بهینه کرده و زنجیره تولید و ارزش افزوده این بخش را در استان افزایش داد.

 

حقیقی یادآور شد: پروژه شهرک صنعتی برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات یکی از چهل پروژه انتخاب شده استان است و انتظار می‌رود رسانه‌ها و صاحب‌نظران برای دست‌یابی به این مهم مدیریت استان را یاری کنند تا این صنعت در استان پا بگیرد و کم‌هزینه بودن، زودبازده بودن و داشتن اشتغال‌زایی بالا از ویژگی‌های این صنعت است.

 

استاندار زنجان توسعه اقتصاد، حفظ اشتغال موجود و اشتغال جدید را نیاز امروز کشور در شرایط موجود دانست.

 

به گزارش ایسنا، با حضور استاندار از زیرساخت‌های شهرک صنعتی برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات بهره‌برداری به عمل آمد و واگذاری زمین‌های این شهرک به سرمایه‌گذاران آغاز شد. فاز اول این شهرک 40 هکتار بوده و سرمایه‌گذاری 55 هزار میلیون ریالی دارد.


انتهای پیام