• شنبه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-5914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان اعلام کرد:

امدادرسانی به 138 حادثه در زنجان


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: از آغاز طرح نوروزی تاکنون این جمعیت به 138 حادثه امدادرسانی کرده است.

 

شهرام میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اجرای طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، اظهار کرد: این طرح از 25 اسفند آغاز شده و در این مدت به 138 حادثه امدادرسانی کرده است.

 

این مسئول ادامه داد: جمعیت هلال‌احمر استان زنجان به 13 مورد برف و کولاک و 58 حادثه جاده‌ای خدمات‌رسانی کرده و خدمات حضوری نیز 64 مورد بوده است.

 

وی با اشاره به امدادرسانی به یک حادثه کوهستان، افزود: همچنین به یک مورد حادثه سیل و یک مورد حوادث شهری از سوی این جمعیت امدادرسانی شده است.

 

میرزایی تعداد آسیب‌دیدگان حوادث اخیر را 2240 نفر دانست و گفت: 439 نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند. همچنین 569 نفر در این حوادث مصدوم و 31 نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند و علاوه ‌بر آن 508 نفر نیز در مراکز این جمعیت اسکان یافتند.

 

وی تعداد فوتی‌های این حوادث را 3 نفر اعلام کرد و یادآور شد: 251 تیم عملیاتی در این حوادث حضور داشتند و 753 نفر تعداد کل نیروهای عملیاتی بود.

 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، از اعزام 75 دستگاه آمبولانس به حوادث خبر داد و تصریح کرد: در این عملیات‌ها، 52 خودروی نجات و هفت دستگاه خودروی کمک‌دار به کارگیری شد.


انتهای پیام