• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2884-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

از ابتدای سال تاکنون اتفاق افتاد:

رسیدگی به سه پرونده سیگار قاچاق در زنجان


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: از آغاز سال تاکنون سه پرونده سیگار قاچاق در تعزیرات حکومتی استان زنجان رسیدگی شده است.


مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان زنجان از آغاز سال تاکنون سه پرونده سیگار قاچاق در تعزیرات حکومتی استان زنجان رسیدگی شده است.


این مسئول ادامه داد: به علت اهمیت موضوع، پرونده‌های قاچاق در اسرع وقت در استان رسیدگی شده و اخیرا نیز یک پرونده سیگار قاچاق مربوط به 318 هزار و 800 نخ در تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است.


وی با اشاره به اینکه محموله 318 هزار و 800 نخ، سیگار قاچاق در شهرستان قیدار و از دو دستگاه پژو کشف و ضبط شد، اضافه افزود: در همین راستا دو نفر به تعزیرات حکومتی شهرستان خدابنده معرفی شدند و برای رسیدگی به این موضوع دو پرونده در این زمینه تشکیل شده و متهمان مالکیت محموله را پذیرفتند و در حین بررسی هیچ‌گونه مدارک مثبته گمرکی به شعبه ارائه نکردند.


ممیزی تصریح کرد: در رابطه با این پرونده یک نفر در زندان است و طبق برآورد ارزش محموله هم 3 میلیارد و 154 میلیون ریال است.


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با بیان اینکه برای مبارزه با قاچاق کالا، اقدامات هوشمندانه و همه جانبه همه دستگاه‌های اجرایی نیاز است، گفت: قاچاق کالا، پدیده‌ای وسیع و گسترده است که برای مبارزه با این پدیده، باید از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی به‌ویژه رسانه‌ها استفاده کرد.


انتهای پیام