• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-9614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل بهزیستی استان زنجان خبر داد:

جمع‌آوری بیش از 2 میلیارد ریال زکات فطره


مدیرکل بهزیستی استان زنجان، از جمع‌آوری بیش از 2 میلیارد ریال زکات فطره خبر داد.

 

محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: از 873 پایگاه ثابت و سیار و 959 صندوق جمع‌آوری زکات فطره مستقر در پایگاه‌ها، مراکز و ادارات بهزیستی، نزدیک به 2 میلیارد و 270 میلیون ریال زکات فطره جمع‌آوری شده و از این میزان، یک میلیارد و 541 میلیون ریال زکات فطریه در حوزه مسکن، درمان و تامین جهیزیه به حساب مددجویان نیازمند بهزیستی واریز شد.

 

این مسئول، ارزش ریالی سفره‌های افطاری‌های و بسته‌های غذایی توزیع شده در سطح استان را 3 میلیارد و 945 میلیون ریال عنوان کرد و ادامه داد: طی ماه مبارک رمضان، 79 سفره افطاری برپا و 1490 بسته غذایی توزیع شده است. همچنین 108 برنامه در قالب طرح ضیافت مهربانی اجرا شد و 175 مسئول در این طرح نیکوکارانه شرکت کردند.

 

وی با اشاره به این‌که بیش از 2 میلیارد و 478 میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیر نقدی در قالب طرح ضیافت مهربانی جمع‌آوری شد، افزود: مبلغ فطریه جمع‌آوری شده هر شهرستان به منظور کمک به نیازمندان همان شهرستان در حوزه ایجاد مسکن، تعمیر و تجهیز منازل، اشتغال و درمان، تسهیل ازدواج و تأمین جهیزیه معلولان و مددجویان نیازمند توزیع می‌شود.

 

محمدی‌قیداری با تاکید بر این‌که بهزیستی بر نیات خیر مردم تکیه دارد و عموم می‌توانند به صورت نقدی و غیرنقدی و کمک‌های داوطلبانه در رفع مشکلات جامعه هدف بهزیستی سهیم باشند، تصریح کرد: 40 درصد از مجموع زکات فطره جمع‌آوری شده به حساب مددجویان، معلولان و زنان سرپرست خانوار واریز شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: کسانی که تاکنون موفق نشدند زکات فطره خود را پرداخت کنند، می‌توانند با ارسال کد دستوری # ۵ * ۵ * ۷۴۱ * و # ۹ * ۷ * ۷۳۳ * از هر نقطه در سراسر کشور، زکات خود را واریز کنند.


انتهای پیام