• جمعه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9511-7884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

حضور در نمایشگاه‌های خارجی؛ فرصتی برای واحدهای تولیدی کوچک

 

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: حضور در نمایشگاه‌های خارجی برای واحدهای تولیدی کوچک فرصتی برای یافتن مشتریان جدید است.

 

غلامحسین جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بر اساس سیاست‌های حمایتی که اتاق بازرگانی زنجان در جهت رونق و توسعه صادرات واحدهای تولیدی استان دارد، غرفه‌ای در نمایشگاهی که در کشور کنیا برگزار شده بود، توسط اتاق راه‌اندازی و برخی از محصولات تولید داخلی استان در آن به نمایش گذاشته شد.

 

این مسئول ادامه داد: حضور در این نمایشگاه‌ها در جهت حمایت از صادرات واحدهای صنعتی کوچک و متوسط که تجربه و بضاعت کمتری را برای حضور در نمایشگاه‌ها ندارند، فرصتی بود تا این واحدها بتوانند با هزینه کمتری در این نمایشگاه‌ها حضور داشته باشند، بتوانند بازارها و مشتریان جدیدی را برای محصولات خود پیدا کنند.

 

وی تصریح کرد: حضور در نمایشگاه برای کالاهای صادراتی استان رایگان بوده و کالاهایی همچون سنگ‌های تزئینی، سیم ‌و ‌کابل، لوله پروفیل، کلید و پریز و محصولاتی در حوزه نساجی و برخی محصولات دیگر از استان‌زنجان در این نمایشگاه حضور داشتند.

 

جمیلی با بیان اینکه ارزیابی‌های اولیه‌ای از بازار کنیا به عمل آمده بود، خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی‌هایی که از مشخصه‌های اقتصادی این کشور به دست آمد، کنیا کشوری است که به لحاظ ملزومات بازار مسکن، وضعیت مناسبی برای واردات دارد، همچنین بازار محصولات کشاورزی و ملزومات کشاورزی، پوشاک و صنایع وابسته به آن استعداد مناسبی دارد که بتوان این محصولات را به کشور کنیا صادر کرد.

 

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان، یادآور شد: در برگزاری در نمایشگاه اشکالاتی بود که امیدواریم در نمایشگاه‌های آتی این ‌ضعف جبران شود ولی در مجموع حضور در نمایشگاه فرصت خوبی برای پیدا کردن بازارهای جدید بود و استاندار ناکورای که اوایل امسال به استان زنجان آمده بود نیز در نمایشگاه از غرفه استان زنجان بازدید کرد که این خود اطمینان خاطری برای تجار هر دو طرف ایجاد کرد.

 

وی افزود: مذاکراتی انجام و تفاهم‌نامه‌هایی نیز منعقد شد که امیدواریم این روابط پایدار باشد و واحدهای تولیدی استان بتوانند از موقعیت مصرفی که کشور کنیا دارد استفاده کنند.

 

جمیلی اظهار کرد: از همتی که واحدهای تولیدی استان برای حضور در این نمایشگاه داشتند، راضی نیستیم زیرا بخشی از هزینه‌ها را اتاق پرداخت می‌کند و استان پتانسیل‌های بیشتری دارد که امیدواریم فرهنگ شرکت در نمایشگاه‌ها در بین واحدهای تولیدی در استان رواج پیدا کند تا کالاهای تولید استان بتوانند به بازارهای جهانی راه پیدا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: