• دوشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9512-2991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خرم‌دره:

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، گره‌گشای مشکل اشتغال است

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: برای فائق آمدن به مشکل بیکاری باید از ظرفیت بخش خصوصی کمک گرفته شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه کمیته اشتغال شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه گره‌گشایی از مشکل بیکاری تنها مختص یک دستگاه اجرایی نیست، عنوان کرد: حل مشکل بیکاری شهرستان تنها مربوط به یک ارگان یا دستگاه اجرایی نیست، بلکه برای حل این مشکل همه دستگاه‌های اجرایی باید با هم تعامل داشته باشند.

 

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شهرستان، ایجاد اشتغال است، تصریح کرد: ۶۰ تا ۷۰ درصد مراجعات مردمی به فرمانداری مربوط به مشکل اشتغال است.

 

این مسئول در ادامه با اشاره به پتانسیل‌ بالای شهرستان در امر سرمایه‌گذاری، اظهار کرد: شهرستان خرم‌دره با دسترسی به جاده ترانزیت، آزاد‌راه و راه‌آهن یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری است و شهرک صنعتی این شهرستان نیز به دلیل مجاورت با مجموعه غزال و وجود زیرساخت‌های مناسب دارای ظرفیت خوبی برای سرمایه‌گذاران است.

 

وی با تاکید بر اینکه خرم‌دره فاقد واحد تولیدی دولتی است، تصریح کرد: بیش از ۹۹ درصد واحدهای تولیدی شهرستان توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند.

 

محمدی با اشاره به فعالیت برخی از واحدهای تولیدی به صورت نیمه‌فعال، یادآور شد: جهت رونق اشتغال در شهرستان باید وضعیت واحدهای تولیدی نیمه فعال پایش شود و مشکلات آنها مرتفع شود تا بتوانند به فعالیت خود در چرخه تولید ادامه دهند.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه این شهرستان یکی از مهاجرپذیرترین شهرستان‌های استان است، یادآور شد: مهاجرپذیر بودن شهرستان باعث برهم خوردن معادلات اشتغال شده است، زیرا مهاجران نیز به دنبال یافتن شغل مناسب هستند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه مشکل بیکاری در سه شهرستان ابهر، خرم‌دره و زنجان نمود بیشتری دارد، عنوان کرد: برای رونق دادن به اشتغال شهرستان باید از ظرفیت بخش خصوصی کمک گرفته شود و روند ایجاد اشتغال تسهیل یابد.

 

وی با تاکید بر اینکه نباید تنها به فکر اشتغال در دستگاه‌های دولتی بود، اظهار کرد: در حال حاضر ادارات از نیروهای انسانی اشباع شده و برخی از دستگاه‌ها دارای نیروی مازاد هستند لذا باید با دید جدی‌تری به کارآفرینی نگریسته شود.

 

محمدی با اشاره به اینکه سهرستان خرم‌دره دارای ظرفیت‌های بالایی در حوزه گردشگری است، خاطرنشان کرد: متاسفانه علی‌رغم جاذبه‌های گردشگری بسیار زیبا این حوزه در کشورمان مورد غفلت واقع شده است.

 

در ادامه این جلسه نیز مسئول اداره تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی شهرستان خرم‌دره اظهار کرد: در حال حاضر عمده مشکل کاریابی‌های شهرستان این است که نمی‌توانند به شهرستان‌های مجاور نیروی کار معرفی کنند که این مشکل باید با رایزنی مرتفع شود.

 

سیروس مرادی در ادامه با تاکید بر اینکه پایداری مشاغل باید به صورت جدی‌تر پیگیری شود، بیان کرد: برای ایجاد اشتغال باید صنایع تبدیلی و گردشگری مد نظر قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه آمار بیکاری شهرستان در سال ۹۰ به نیزان ۱۴ درصد بود، تصریح کرد: این آمار در سال ۹۵ به ۱۲ درصد رسیده است.

 

این مسئول با بیان اینکه آمار اشتغال در 9 ماهه گذشته از سال ۷۴۰ نفر بوده است، بیان کرد: ۱۶۴ نفر از این افراد توسط کاریابی‌ها و ۵۱۶ نفر نیز توسط ارگان‌های دیگر به بازار کار معرفی شده‌اند.

 

در ادامه این جلسه نیز معاون فرماندار خرم‌دره با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید زمان‌بندی جلسات خود را به فرمانداری ارسال کنند، تصریح کرد: مسئولان باید سعی کنند حداقل سالی یک‌بار در جلسات خود از حضور مدیران کل استانی استفاده کنند تا مدیران بیستر در جریان مشکلات شهرستان قرار گیرند.

 

شاهپور رضا کاظمی با اشاره به مشکل سند واحدهای شهرک صنعتی خرم‌دره، بیان کرد: برای حل این مشکل با کارگروه رفع موانع تولید استان و کشور رایزنی‌هایی صورت گرفته است و منتظر اعلام نتایج هستیم تا هر چه زودتر مشکل اسناد این واحدها مرتفع شود.

 

وی خاطرنشان کرد: رفع مشکل بیکاری یکی از دغدغه‌های اصلی شهرستان است که اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است که امیدواریم خروجی آن ایجاد اشتغال برای جوانان باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: