• سه شنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9512-2487-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

/دومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان/

حجت‌الاسلام شهاب مرادی:
پرچم عزای حسین (ع)، پرچم جنگ با ظلم است
حجت‌الاسلام شهاب مرادی گفت: پرچم عزای حسین (ع)، پرچم جنگ با ظلم است و مراقب باشیم وسواس خناس این پرچم را از ما نگیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام شهاب مرادی عصر امروز در آیین اختتامیه دومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان که به میزبانی حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، اظهار کرد: حسینیه اعظم زنجان بنای مبارک و مسجد مقدسی است و جمعیتی که در عزای حسینی در این مکان تجمع می‌کنند، قابل تقدیر هستند.

وی با اشاره به اینکه کاری که برای امام حسین (ع) انجام شود، یک کار استثنایی است، گفت: امام حسین (ع) یک استثناست و در بسیاری از امور اختصاصاتی دارد که اولیای خدا و حتی انبیای الهی این اختصاصات را ندارند.

این کارشناس مسائل دینی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) تاکید کرد: روزی پیامبر اکرم (ص) در حالی که امام حسین (ع) کودک بودند، ایشان را روی پای خود نشاندند و فرمودند: «شهادت حسین حرارتی است در دل مومنان که هیچ وقت خنک نمی‌شود».

حجت‌الاسلام مرادی با بیان اینکه مادران نقش مهم تربیتی دارند، خاطرنشان کرد: تربیت بیش از آنکه دست مردان باشد به زن بستگی دارد و این زنان هستند که مربی جامعه هستند، زیرا عواطف و فرهنگ از مادران به فرزند منتقل می‌شود و محبت حسین (ع)، مقوله‌ای است که مادران نقش مهمی در انتقال آن به فرزندان خود دارند.

وی تاکید کرد: حرف زدن در مورد امام حسین (ع) آدابی دارد که یکی از آن‌ها واکنش نشان دادن به نام حسین (ع) است که در ادامه نام ایشان محبت خود را در قالب کلمات، چه فارسی یا عربی، «جانم به فدایت حسین»، «سلام الله علیه»، «صلوات الله علیه یا حسین» ابراز کنیم.

حجت‌الاسلام مرادی با اشاره به اینکه حس دفاع از اهل‌بیت (ع)را باید همیشه در خود داشته باشیم، خاطرنشان کرد: این حس به قدری برکت دارد که قطعا از صدقه دادن بهتر است، چه صدقه و کار خیری بهتر از ابراز محبت به امام حسین (ع) وجود دارد.

این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه محبت نسبت به اهل‌بیت (ع) خارج از موضوعات مذهبی است، تصریح کرد: وقتی به زیارت حرم اهل‌بیت (ع) مشرف می‌شویم، آدابی داریم که از جمله آن عکس‌هایی است که در گذشته‌های نه چندان دور بزرگ‌ترهای ما در جوار این حرم‌ها عکس‌های دست به سینه می‌گرفتند، این عکس‌ها هویت ما هستند و شما جوانان باید به این ظرایف دقت کنید.

حجت‌الاسلام مرادی گفت: در سلام دادن به امام حسین (ع) و شهدای کربلا جدیت داشته باشیم و با توجه به اینکه این مسئله امر واجب دینی نیست، آمیخته شدن آن به چند زبان ایرادی ندارد و مهم ابراز آن علاقه و محبت است.

وی با اشاره به اینکه منظور از علی بن الحسین که در زیارت عاشورا می‌خوانیم، حضرت علی‌اکبر (ع) است، تاکید کرد: یکی از شهدای کربلا، ابوالفضل‌العباس (ع) است که در روز قیامت همه شهدا از ابتدا تا انتهای عالم به او غبطه می‌خورند، این در حالی است که طبق قول اساتید در کربلا ۲۰۰ پیامبر به شهادت رسیده‌اند.

حجت‌الاسلام مرادی با تاکید بر اینکه پرچم عزای حسین (ع)، پرچم جنگ با ظلم است، گفت: پرچم عزای حسین (ع) تا ابد پرچم جنگ با ظلم است و این پرچم اکنون به ما رسیده است و باید مراقب باشیم این پرچم را با ادعای روشن‌فکری و افکار احمقانه از ما نگیرند.

وی با انتقاد از اظهارنظرهایی که در هر مورد صورت می‌گیرد، تصریح کرد: اظهارنظر در امور دیگران بی‌ادبی و گستاخی است؛ چرا وقتی کسی می‌خواهد در خرج محرم هزینه کند او را محکوم می‌کنیم که این هزینه را در جای دیگر، از جمله در کمک به فقرا هزینه کن، این در حالی است که کمک به فقرا جای خود را دارد و هزینه کردن در خرج امام حسین (ع) اهمیت خود را دارد.

حجت‌الاسلام مرادی خاطرنشان کرد: خیر در بساط حسین (ع) است و اگر می‌خواهیم خوبی‌ها در جامعه گسترش پیدا کند باید به رونق بساط عزای حسینی اهتمام داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: