• سه شنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9512-3187-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

/دومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان/

مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی جهاددانشگاهی:
سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی، فرصتی برای انتقال معارف دینی است
مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان، فرصتی برای انتقال معارف غنی و زلال اسلامی است تا دانشجویان با این حوزه‌های معرفتی آشنا شوند.
 
به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی‌اصغر هدایتی در حاشیه آیین اختتامیه دومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان یکی از جشنوارهایی است که به‌صورت ملی اجرا می‌شود و دبیرخانه این سوگواره در جهاددانشگاهی استان زنجان مستقر است و خوشبختانه در این رویداد ملی شاهد استقبال بسیار خوبی از سوی قشر دانشجو بودیم که خود نشان از معرفت و عشق نسل جوان و نخبه دانشگاهی به حماسه پرافتخار حسینی است.
 
وی افزود: جهاد‌دانشگاهی هر ساله میزبان همایش‌های مختلف این‌چنینی است که به‌صورت منظم در طول سال برگزار می‌شود که از جمله می‌توان به سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان، جشنواره بهار، جشنواره ایران مرز پرگهر، مسابقات ملی مناظره دانشجویی و مسابقات ملی و بین‌المللی قرآنی دانشجویان کشورهای جهان اسلام اشاره کرد.
 
هدایتی تصریح کرد: سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان یکی از برنامه‌های مهم در حوزه دانشجویی محسوب می‌شود. این برنامه عاشورایی فرصتی برای انتقال معارف غنی و زلال اسلامی است تا دانشجویان با این حوزه‌های معرفتی آشنا شوند. بی‌شک، عاشورا یکی از برش‌های مهم از تاریخ اسلام است که با خلق جلوه‌های زیبای اخلاق‌مداری، عدالت‌طلبی، ظلم‌ستیزی، آزادگی، نوع‌دوستی و مهرورزی برای همیشه در تاریخ، نویدبخش و جاودانه است.
 
هدایتی خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم در فرهنگ عاشورا که باید مورد توجه قرار گیرد، تعمیق معرفت دانشجویان به این فرهنگ متعالی است که در این جشنواره می‌تواند محقق شود و در کنار آن درس‌آموزی جوانان از عاشورا برای شکل‌دهی به سبک زندگی دانشجویی است که باید مورد عنایت ویژه باشد.
 
وی یادآور شد: در سبک زندگی دانشجویی و دانشگاهی، واقعه عاشورا از غنای لازم برخوردار است. البته باید توجه کرد که نسل جوان، پرسشگر است و پرسشگری و نقد لازمه شناخت و درک صحیح و عمیق است. ما نباید به جای آنان فکر کنیم، بلکه باید به آن‌ها کمک کنیم تا با دریافت پاسخ‌های صحیح، دایره شناختی و معرفتی خود را گسترده‌تر کنند.
 
مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی جهاددانشگاهی، ضمن اشاره به دو عنصر برجسته عقل و عشق در واقعه عاشورا، خاطرنشان کرد: فرهنگ عاشورا از ظرفیت و پتانسیل بسیار عظیمی برای تمدن‌سازی نوین اسلامی برخوردار است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: