• جمعه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9512-2886-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

رییس اتاق بازرگانی زنجان:

همکاری بیشتری با جهاددانشگاهی خواهیم داشت


 
رییس اتاق بازرگانی زنجان گفت: به دنبال این هستیم که زمینه‌های همکاری خود را با جهاددانشگاهی بیشتر کنیم و فعلا در مرحله شناسایی نوع همکاری هستیم.
 
غلامرضا جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: آن‌چه در جهاددانشگاهی در حال اتفاق افتادن است، همگام‌سازی نیازهای کاربردی جامعه با مباحث علمی است؛ در واقع جهاددانشگاهی اتفاق خوبی را رقم می‌زند و توامان در حال نوسازی، ایجاد و شکل‌گیری فضای فیزیکی و امکانات مورد نیاز مباحث علمی با رشته‌های مرتبط با خود است.
 
این مسئول ادامه داد: آن‌چه در جهاددانشگاهی در حال جاری شدن است، توسعه و پیشرفت متوازن ابزارها و ملزومات مورد نیاز برای مباحث علمی است و این مهم در مسیری که استعدادهای علمی ما طلب می‌کند، پیش می‌رود؛ در واقع فضای دانشگاهی و تحصیلی به نگاه‌های جدید در حوزه تولید علم توجه ویژه‌ای دارد و این علم باید به گونه‌ای باشد که کاربرد جدی‌تری در حوزه صنعت داشته باشد.
 
وی تصریح کرد: همان‌طور که بخشی از آموزش‌های مبتنی بر نیاز جوامع صنعتی در حوزه اصناف و سازمان فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود، بخش صنعتی آموزش‌ها نیز توسط جهاددانشگاهی دنبال و ارائه می‌شود. این اتفاق رویکرد خوبی است و افرادی که در سال‌های آینده به عنوان فارغ‌التحصیل جهاددانشگاهی وارد بازار کار می‌شوند، اولویت خواهند داشت؛ چراکه در کنار مباحث علمی، مهارت‌های زیادی را کسب کرده‌اند.
 
جمیلی افزود: می‌توان جهاددانشگاهی را مانند یک چند ضلعی منتظم تصور کرد که بخش خصوصی یک ضلع آن است. جالب آن‌که همه اضلاع یک‌ شکل است و از یک اهمیت برخوردار است. خوشبختانه این پیوند در طول یک سال اخیر محکم‌تر شده و امیدواریم که این رویه همچنان در کشور ادامه داشته باشد.
 
ریس اتاق بازرگانی زنجان با بیان این‌که رویکرد مدیران جهاددانشگاهی به مباحث مورد نیاز در صنعت پررنگ‌تر شده و شرایط را به سمتی پیش می‌برند که آموزش‌ها مبتنی بر نیازهای جوامع صنعتی باشد، یادآور شد: اتاق بازرگانی زنجان برای همکاری با جهاددانشگاهی در خصوص چند موضوع مشترک به نتایج اولیه مطلوبی رسیده و امیدواریم که در سال آینده اجرایی شود.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: