• چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9512-3586-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران:

مرکز فن‌بازار به دنبال زیرساخت‌ها و عملیات تجاری است
رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران اظهار کرد: شبکه، زیرساخت‌ها و عملیات تجاری از جمله ماموریت‌های این مرکز است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اکبر قنبرپور در دومین روز از چهاردهمین گردهمایی سراسری مدیران حوزه تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه مرکز فن‌بازار با مجموعه جهاددانشگاهی یک تفاهم‌نامه جهت همکاری منعقد کرده است، گفت: به طور کلی مکانیسم نهاد‌هایی مثل شرکت‌های توسعه فناوری و دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری، تولید علم و عرضه محصولات فناوری به بازار کسب است و عملا این شرکت‌ها به عرصه فروش این کالاها در بازار نظارتی ندارند و این وظیفه مرکز فن‌بازار است که در این حوزه ورود و کارها را عملی کد.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: ماموریت‌هایی که این نهاد دنبال می‌کند به دو دسته شبکه و زیرساخت‌ها و عملیات تجاری تقسیم می‌شود که در بخش شبکه و زیرساخت‌ها به دنبال توانمندسازی بخش‌ها هستیم و در بخش عملیات تجاری‌سازی موارد بازاریابی و انتقال فناوری و جذب سرمایه‌گذار توسط بخش خصوصی را دنبال می‌کنیم.
 
قنبرپور افزود: ما در استان‌ها به یکی از سه نهاد پارک فناوری، جهاددانشگاهی و یا شهرک‌های صنعتی مجوز فن‌بازار می‌دهیم و اگر یکی از این سه نهاد مجوز فن‌بازار را کسب کند به دیگر نهادها این مجوز داده نمی‌شود. در حال حاضر 15 استان فن‌بازار دارد و در استان زنجان نیز زمینه کسب مجوز فن‌بازار فراهم شده است.
 
رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران افزود: ما محصولات دانش‌بنیان را بر اساس مشتری به سه گروه تقسیم می‌کنیم که یا مشتری آن‌ها دولت و یا نهادهای غیردولتی و یا مردم هستند که زمانی که خریدار دولت است محصولات به مسئولان دولتی نشان داده می‌شود تا آن‌ها را خریداری کنند و در واقع زمینه خرید محصولات توسط دولت فراهم می‌شود.
 

قنبرپور خاطرنشان کرد: همچنین صاحبان اختراعات را به خریداران طی پروسه‌ای معرفی می‌کنیم و تاکنون 170 اختراع توسط فن‌بازار به خریداران معرفی شده است. همچنین از دیگر اقدامات این مرکز، اعزام تورهای فناوری در قالب یک هیئت فناوری به نمایشگاه‌های خارج از کشور برای جلب خریدار و ارتباط برقرار کردن با صاحبان سرمایه خارجی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: