• شنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9512-3791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

شهردار هیدج:

کارگاه‌های کفش هیدج ساماندهی می‌شود


شهردار هیدج گفت: با ساخت مجتمع کارگاهی، تولیدکنندگان کفش هیدج ساماندهی می‌شوند.

 

علی اکبر ملک‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه هیدج یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کفش درکشور است، عنوان کرد: این شهر بزرگ‌ترین تولیدکننده کفش بچه‌گانه و دومین تولیدکننده کفش‌های مردانه در سطح کشور است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر تولیدکنندگان کفش در هیدج به صورت پراکنده در سطح شهر مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: این پراکندگی باعث ایجاد مشکلاتی برای برخی از همسایگان و نیز پراکنده شدن پسماندهای حاصل از تولید در مناطق مختلف شهر شده است.

 

وی با بیان اینکه برای ساماندهی تولیدی‌های کفش در شهر هیدج، مجتمع کارگاهی کفاشان در حال ساخت است، تصریح کرد: این مجتمع شامل ۱۲۰ واحد تولیدی خواهد بود.

 

ملک‌محمدی با اشاره به اینکه مجتمع کارگاهی با هدف تجمیع واحدهای کفاشی شهر هیدج ساخته می‌شود، عنوان کرد: طبق قانون، کارگاه‌ها و صنایعی که موجب ایجاد مزاحمت می‌شود باید به خارج از شهر منتقل شود که ساخت این ‌مجتمع گام مهمی در راستای برچیدن کارگاه‌های مزاحم است.

 

وی با بیان اینکه یکی از اهداف ساخت این مجتمع، حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدکنندگان است، تاکید کرد: ساخت این ‌مجتمع علاوه بر اینکه موجب سهولت در امر خدمات‌رسانی به تولیدکنندگان می‌شود، زمینه هم‌اندیشی کفاشان برای ارائه تولیدات بهتر و متنوع‌تر به بازار را نیز فراهم ‌می‌کند.

 

شهردار هیدج با اشاره به اینکه برای ساخت این مجتمع دو هکتار زمین به‌متقاضیان واگذار شده است، بیان کرد: این زمین‌ها به صورت اقساطی تحویل متقاضیان شده است.

 

وی با تاکید بر ضرورت‌حمایت از تولیدکنندگان، خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از تولیدی‌های کفش شهرداری هیدج آمادگی واگذاری زمین دیگر در مجاورت مجتمع را برای کفاشی‌های کوچک را دارد که می‌توان با احداث یک نمایشگاه از این مکان به عنوان یک‌ معرف برای کفش هیدج استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: