• شنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9512-3786-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

سرپرست سازمان تجاری‌سازی و فناوری اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی:

رمز موفقیت جهاددانشگاهی، نگاه تیمی در همه بخش‌ها است


سرپرست سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی تاکید کرد: موفقیت‌های جهاددانشگاهی به خاطر نگاه تیمی در همه زمینه‌ها است.

 

محمدصادق بیجندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره با اینکه همه مدیران جهاددانشگاهی باید با یکدیگر همدلی، هم‌افزایی و تعامل داشته باشند، اظهار کرد: متاسفانه برای ورود به بعضی از حوزه‌ها ضعف داریم و معتقدیم موازی‌کاری و ناهماهنگی، یکی از معضلات پیشبرد اهداف در این نهاد انقلابی محسوب می‌شود، حال آنکه باید با یکدیگر همدل باشیم و بتوانیم از هم انتقاد سازنده کنیم.

 

این مسئول با اشاره به اینکه موفقیت‌های جهاددانشگاهی به خاطر نگاه تیمی است، ادامه داد: در حال حاضر در حوزه مستندسازی ضعیف هستیم، این در حالی است که باید به روز باشیم و تجربیات موفقی از خود ارایه دهیم. علاوه بر این، واحدهای جهاددانشگاهی باید عضو شورای فن‌بازار استان خود باشند.

 

وی با تاکید بر اینکه باید نقاط قوت و ضعف خود را پذیرفته و فرصت‌ها را شناسایی کنیم، افزود: همگی باید مدیریت اطلاعات و دانش داشته باشیم و برنامه‌ریزی شده کار کنیم.

 

بیجندی خاطرنشان کرد: به روز بودن، جز با برنامه‌محور بودن محقق نمی‌شود. البته نباید نقطه اتکای همگی ما جهاددانشگاهی مرکز باشد، بلکه باید برای حوزه‌های کشاورزی، سلامت و سایر موضوعات، کارگروه‌های تخصصی تشکیل شده و ظرفیت‌های موجود به کار گرفته شود.

 

سرپرست سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی، یادآور شد: حضور در مراکز و شوراهای تخصصی سیاست‌گذار، تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیرنده، توجه به پتانسیل جهاددانشگاهی و ایجاد تعامل با دستگاه‌ها و توجه به بخش خصوصی و توانمندی‌ها اهم برنامه‌های سال آینده است.

 

این مسئول ادامه داد: در واقع نباید توجه به بخش خصوصی و توانمندی‌ها را دست‌کم بگیریم. البته تعامل با بخش خصوصی، ادبیات، نگاه و برنامه‌های خاص خود را می‌طلبد. برای این منظور باید بهره‌برداری کلان در این زمینه داشته باشیم و به تدریج نگاه خود را از جیب دولت برداریم.

 

وی تصریح کرد: اولین گردهمایی کسب و کارهای موفق در فضای مجازی با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ و همزمان با سومین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی، دومین جشنواره ملی فیلم کار، طرح ملی مشاوره و هدایت شغلی دانشجویان، راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری و به‌روز رسانی وب‌سایت ستفا، چند فعالیت برنامه‌ریزی شده برای بهار سال 96 است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: