• یکشنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9512-4487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک هنرمند عکاس:

نگاه هنرمندانه، شرط ثبت عکس ماندگار است


یک هنرمند عکاس گفت: نگاه هنرمندانه، شرط ثبت عکس ماندگار است و با دست گرفتن دوربین نمی‌توان ادعای عکاس هنری داشت.

 

رضا عیسی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: هنرمند خوب، فردی است که با نگاه هنری به پیرامون خود نظر داشته باشد، در این صورت است که می‌تواند زیبایی‌های اطراف را به خوبی دیده و آن را ثبت کند و این مسئله تفاوت نوع نگاه عادی با نگاه هنرمندانه است.

 

وی با اشاره به اینکه عکاسی ثبت لحظه‌هایی است که هنرمند با لنز دوربین خود آن را با دیگران به اشتراک می‌گذارد، تصریح کرد: در این زمنیه هنری نیز همانند سایر هنرها حوزه‌های مختلفی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به عکاسی آیینی مذهبی و عکاسی آزاد اشاره کرد.

 

این مسئول افزود: هر عکاس با سلیقه و علاقه شخصی خود می‌تواند در هر یک از این حوزه‌ها حضور داشته باشد ولی نکته مهم در این زمینه انعکاس زیبایی‌های هنری هر اتفاق است، زیرا هر عکس که دوربین به دست بگیرد قطعا عکاس هنرمند نیست، بلکه آشنایی با فنون این حرفه و دید هنری در ثبت یک صحنه ماندگار تاثیر مهمی دارد.

 

عیسی‌پور که از دانشگاه علمی‌کاربردی فرهنگ و هنر اردبیل برگزیده بخش عکس دومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان شده بود، تصریح کرد: ۱۵ سال است که در زمینه عکاسی فعالیت دارم و فراخوان این سوگواره تلنگری بود تا با دقت نظر بیشتری در حوزه عزاداری‌های آیینی و عزای اباعبدالله الحسین (ع) دوربین به دست بگیرم.

 

وی، برگزاری این سوگواره را مثبت ارزیابی کرد و گفت: برگزاری چنین سوگواره‌هایی فرصتی است تا علاقه‌مندان و هنرمندان فرصت ارائه کارها و تولیدات خود را داشته باشند و زمینه شکوفایی هنر آیینی به خوبی فراهم می‌شود.

 

این هنرمند با بیان اینکه عاشورا اتفاق عظیمی بود و شاید این سئوال مطرح باشد که این واقعه عظیم چطور در قاب دوربین جای می‌گیرد، تاکید کرد: در هنر عقیده داریم که متعهد به اجزا خود است، بر همین اساس هنرمند متعهد و آیینی  با انتخاب اجزای مرتبط می‌توانند عظمت یک واقعه را با زبان هنر به تصویر بکشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: