• سه شنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9512-689-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه زنجان:

رکورد جهانی سازه‌های ماکارونی شکست


مدیر روابط‌عمومی دانشگاه زنجان با اشاره به برگزاری هشتمین دوره مسابقات سازه‌های ماکارونی، از شکسته شدن رکورد جهانی این رقابت‌ها در زنجان خبر داد.

 

علی سپهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با یادآوری اینکه هشتمین دوره مسابقات کشوری سازه‌های ماکارونی به میزبانی سالن غدیر دانشگاه برگزار شد که در این دوره از مسابقات، شاهد شکسته شدن رکورد جهانی بودیم، افزود: تیم هفت آسمان از دانشگاه شهرکرد توانست در بخش گرایش سنگین ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد جهانی را نیز بشکند.

 

وی با اشاره به اینکه در این مسابقات برای اولین‌بار شاهد رقابت حاضرین در سه بخش راندمانی ٤٥ سانتی، راندمانی یک متری و سنگین و در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی بودیم، تصریح کرد: در گرایش راندمان با دهانه ۴۵ سانتی دانشجویی، تیم اسپورسا ۲ از هنرستان هفده شهریور با راندمان 2573.37 قهرمان شد. تیم اسپورسا از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز با راندمان 2085.09 به مقام نایب‌قهرمانی رسید و تیم resplast  از دانشگاه آزاد زنجان نیز با راندمان 1979.41 در جایگاه سوم قرار گرفت.

 

این مسئول ادامه داد: در گرایش راندمان با دهانه ۴۵ سانتی دانش‌آموزی، تیم آذرخش ۲ از دبیرستان فرزانگان زنجان با راندمان 1632.11 قهرمان شد و تیم‌های پدیده از دبیرستان فرزانگان زنجان و شکست‌ناپذیر ۳ از دبیرستان نمونه حجاب با راندمان‌های 1574.61 و 1532.35 به عناوین دوم و سوم دست یافتند. همچنین در گرایش سازه‌های راندمانی با دهانه یک متری، تیم هفت آسمان از دانشگاه شهرکرد با راندمان 884.59 به مقام نخست رسید و تیم شیز آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما زنجان موفق شد با راندمان 760.14 در جایگاه دوم قرار گیرد و تیم آسمانه از آموزشکده سما زنجان نیز با راندمان 759.52 به مقام سوم رسید.

 

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه زنجان در ادامه با اشاره به اینکه ۱۸۰ سازه از دانشگاه‌های سراسر کشور برای حضور در این مسابقات در استان زنجان حضور داشتند، خاطرنشان کرد: در ادامه این مسابقات و در گرایش سنگین، تیم هفت آسمان از دانشگاه شهرکرد با تحمل وزن 982.15 کیلوگرم و با وزن سازه یک کیلوگرم، قهرمان این بخش شد و رکورد جهانی را شکست. تیم resplast از دانشگاه آزاد زنجان با سازه 992.7 گرمی خود وزن 834.25 کیلوگرم را تحمل کرد و نایب‌قهرمان شد و تیم پیام افلاک از پیام‌نور لرستان نیز با سازه‌ای به وزن 999.4 گرم، توانست 767.15 کیلوگرم را تحمل کرده و جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: