• سه شنبه ۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9512-6584-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئيس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی استان زنجان:

ثابت نبودن نرخ ارز برای متقاضیان مشکل ایجاد کرده است


رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: نبود نرخ ارز واحد متقاضیان تسهیلات ارزی را با مواجه می‌کند.

 

محمدتقی مقدم‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در دوازدهمین نشست کمیسیون صنعت از شیوه پرداخت تسهیلات بانکی با گریزی به مبحث پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان به میان آمد و متاسفانه تنها تعداد محدودی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به اخذ تسهیلات بانکی شده‌اند و لذا با توجه به ماهیت پرداخت تسهیلات بانکی به این قبیل شرکت‌ها متاسفانه این امر تا کنون محقق نشده است.

 

وی با بیان اینکه باید در این رابطه عارضه‌یابی کرد، خاطرنشان کرد: کمیسیون صنعت با تمام قوا با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت در مورد احصاء و جمع‌بندی پرونده‌های ناموفق و بلاتکلیف فعالیت می‌کند و امیدواریم که این تلاش‌ها نتایج مثبتی را به همراه داشته باشند.

این مسئول با اشاره به مشکلات پیرامون دریافت تسهیلات ارزی، یادآور شد: نبود نرخ ارز واحد متقاضیان تسهیلات ارزی را با مشکلات عدیده ای مواجه می‌سازد که این مهم گاهی افراد را در اجرای پروژه‌ها با مشکل مواجه می‌کند.

 

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تصریح کرد: خوشبختانه تعامل بسیار ارزنده و مناسبی بین پارلمان بخش خصوصی و دولتی در حل و ارائه راهکارهای مناسب جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی ایجاد شده است که البته در گذشته نه چندان دور همه از نبود سرمایه گذاری‌های عظیم دولتی در استان گله‌مند بودند که خوشبختانه امروز کارهای مناسب و مطلوبی در این زمینه انجام گرفته است.

 

مقدم‌فرد اظهار کرد: از همه مسئولان بخش خصوصی و دولتی تقاضا داریم ضمن تمرکز در مسیر بهبود فضای کسب و کارشرایط رونق تولید را در استان فراهم آید؛ چرا که ورود سرمایه‌گذاران به استان می‌تواند منشا خیر و برکت برای استان شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: