• دوشنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-1785-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی زنجان:

تحقق شعار سال، سرلوحه فعالیت جهاددانشگاهی است


رئیس جهاددانشگاهی زنجان گفت: در راستای تحقق «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» هم‌افزایی و پشتیبانی از هم، سرلوحه فعالیت همکاران جهاددانشگاهی زنجان است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی عباسی ظهر امروز در نشست آغاز سال همکاران جهاددانشگاهی زنجان، با تبریک سال نو، اظهار کرد: سال ۹۵، سال پرفراز و نشیبی بود و یکی از این مسایل همان‌طور که مقام معظم رهبری در سخنان آغاز سال نو به آن اشاره فرمودند مشکلات معیشتی مردم بود و ما هم در مجموعه جهاددانشگاهی به‌دلیل نوع خدمات و ارتباطی که با اقشار مختلف مردم داریم، آن را از نزدیک لمس کرده ایم با این وجود معتقدیم خدمات ارزنده‌ای توسط دولتمردان انجام گرفته است.

 

وی به نام‌گذاری سال 96 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» اشاره و تصریح کرد: در جهاددانشگاهی زمینه فعالیت در حوزه تولید و اشتغال فراهم است و در سال جدید با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، با توان حداکثری در این حوزه فعالیت خواهیم کرد .

 

عباسی با بیان اینکه یکی از دلایلی که کشور در حوزه تولید دچار اشکال شده، فراموش کردن امر مهم آموزش است، خاطرنشان کرد: در سال جدید و در راستای فرمایش مقام معظم رهبری، فرهنگ‌سازی در حوزه اشتغال با جدیت بیشتر در دستور کار حوزه‌های فرهنگی و اشتغال جهاددانشگاهی قرار بگیرد و گردهمایی مدیران اشتغال واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور که اسفندماه پارسال به میزبانی زنجان برگزار شد نیز به نوعی مرتبط با همین فرمایش مقام معظم رهبری بود .

 

رئیس جهاددانشگاهی زنجان با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال، دانش‌آموختگان محور اصلی جهت‌گیری‌های این مجموعه هستند، گفت: فارغ‌التحصیلان و دانشجویان یکی از محورهای اصلی توانمندسازی هستند و اقداماتی هم که طی سال‌های گذشته در این زمینه انجام شده، رضایت‌بخش است .

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه اتکای کشور به بودجه نفتی که از دهه‌های گذشته شکل گرفته و باعث شده آن‌طور که باید روی پای خود نایستیم، افزود: آنچه طی سال‌های اخیر و در مجموعه جهاددانشگاهی به آن تاکید شده، تکیه بر توان این مجموعه و رشد توانمندی‌های آن است و وقتی به عقبه و اقداماتی که طی سال‌های اخیر صورت گرفته نگاه می‌کنیم پیشرفتی که داشتیم قابل مشاهده است، هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم .

 

عباسی همچنین به کاهش تعداد متقاضیان حضور در مراکز آموزش‌ عالی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: در مجموعه آموزشی جهاددانشگاهی و با اهتمامی که در زمینه آموزش تخصصی وجود داشت، نه تنها شاهد کاهش تعداد دانشجویان نبودیم، بلکه شاهد افزایش در این حوزه هستیم .

 

رئیس جهاددانشگاهی زنجان خاطرنشان کرد: توجه به ارائه خدمات تخصصی و باکیفیت، یکی از راه‌های جذب مخاطب است و این مسئله به خوبی در مجموعه جهاددانشگاهی و در هر چهار بخش فرهنگی، آموزشی، اشتغال و تجاری‌سازی و پژوهش و فناوری مورد توجه قرار دارد.

 

عباسی با تاکید بر اینکه سال 96 سال پرش جهاددانشگاهی زنجان خواهد بود، گفت: رسیدن به جایگاه مطلوب، عزم همه همکاران را می‌طلبد و تا زمانی که همبستگی و انسجام را در مجموعه شاهد باشیم، می‌توانیم مسیر رسیدن به اهداف جهاددانشگاهی را به خوبی طی کنیم و با هم‌افزایی در این راه گام برداریم .

 

رئیس جهاددانشگاهی زنجان با اشاره به دو اتفاق مهم که در سال‌جاری شاهد آن هستیم، تصریح کرد: انتخابات شوراهای اسلامی و انتخاب ریاست جمهوری دو اتفاق مهم در سال 96 هستند و نکته قابل توجه این است که جهاددانشگاهی چون وامدار هیچ جناح و گروهی نیست از هیچ گروه خاصی حمایت نمی‌کند ولی با تمام توان در راستای حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات فعالیت خواهیم داشت .

 

عباسی با اشاره به برخی از اقدامات رضایت‌بخشی که طی سال گذشته در مجموعه جهاددانشگاهی زنجان اتفاق افتاد، اشاره کرد و گفت: کسب رتبه اول توسط معاونت فرهنگی در ارزیابی کیفی فعالیت‌ها در سطح کشور، کسب رتبه دوم در مسابقات ملی مناظره دانشجویان، کسب رتبه دوم حجاب و عفاف در سطح استان و دریافت لوح تقدیر از استاندار محترم زنجان، کسب رتبه دوم کشوری در آموزش‌های کوتاه مدت توسط مرکز تخصصی شماره یک جهاددانشگاهی، کسب رتبه اول در حوزه دفاتر کارآفرینی مراکز علمی‌کاربردی کشور و قرار گرفتن مرکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی زنجان در جمع سه  مرکز برتر کشور، از جمله این موفقیت‌ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: