• سه شنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

/انتخابات 96؛ حماسه‌ای دیگر در راه است/

افزایش 50 درصدی شرکت‌کنندگان شورای اسلامی شهر خرم‌دره


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: امسال با توجه به تعداد نام‌نویسی داوطلبان شوراها در حوزه شهری در مقایسه با چهار سال گذشته 50 درصد و درحوزه روستایی 25 درصد رشد داشته است.

 

حجت محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: همزمان با آغاز ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی از 30 اسفند سال 95 تا پایان هفتمین روز مجموعا 186داوطلب شامل 8 خانم و 178 آقا در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان خرم‌دره ثبت‌نام کردند.

 

وی با بیان اینکه از این تعداد 67 نفر داوطلب عضویت درشورای اسلامی شهر هستند، یادآور شد: 119 نفر نیز از این افراد داوطلب عضویت در شورای اسلامی روستا هستند.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره تصریح کرد: از میان داوطلبان 23 نفر زیر 30 سال و 2 داوطلب هم بالای 70 سال سن دارند.

 

محمدی با اشاره به گواهی تحصیلی داوطلبان شرکت‌کننده در انتخابات شوراهای اسلامی، بیان کرد: 56 داوطلب دارای مدرک کارشناسی، 22 داوطلب کارشناسی ارشد، 33 داوطلب دارای مدرک دیپلم و 69 داوطلب نیز در حوزه روستایی با سواد خواندن و نوشتن هستند.

 

این مسئول تاکید کرد: از میان ثبت‌نام شدگان 47 داوطلب سابقه عضویت در شوراهای اسلامی را دارند و 12 نفر از ثبت‌نام شدگان نیز ایثارگر بوده و مدارک ایثارگری خود را ارائه کرده‌اند.

 

وی با اشاره به انتخابات دور چهارم شوراهای اسلامی در شهرستان خرم‌دره، خاطرنشان کرد: در دوره چهارم انتخابات شوراهای اسلامی مجموع داوطلبان حوزه شهری 46 نفر بودند که از این تعداد 7 داوطلب خانم و 39 نفر آقا بودند و در همین بین در حوزه روستایی نیز از مجموع 94 داوطلب، 89 نفر آقا و 3 نفر خانم در این دوره از انتخابات شرکت کرده بودند که امسال با توجه به تعداد نام‌نویسی داوطلبان شوراها در حوزه شهری در مقایسه با چهار سال گذشته 50 درصد و در حوزه روستایی 25 درصد رشد داشته است.

 

به گزارش ایسنا، پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم‌زمان با انتخابات ریاست‌جمهوری روز 29 اردیبهشت‌ماه امسال برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: